Hydrolaty to naturalne kosmetyki powstające w procesie destylacji parą wodną roślin lub ich fragmentów. W procesie tym powstaje olejek eteryczny oraz hydrolat, czyli woda podestylacyjna. Dzięki swojemu naturalnemu pochodzeniu i łagodnemu działaniu, hydrolaty są kosmetykami uniwersalnymi - mogą być stosowane na wiele sposób, zarówno w pielęgnacji ciała, twarzy, jak i włosów oraz skóry głowy.
Hydrolaty to produkty o wielu zastosowaniach, które zdecydowanie warto włączyć do codziennej pielęgnacji skóry twarzy. W pielęgnacji twarzy hydrolat najczęściej zastępuje tonik. Jego pH, zbliżone do pH skóry człowieka, sprawia, że zastosowany na skórę twarzy doskonale ją tonizuje i przywraca jej naturalny, kwaśny odczyn, który zostaje zaburzony poprzez stosowanie kosmetyków o zasadowym odczynie (np. do demakijażu). Hydrolat może być stosowany bezpośrednio na skórę lub najpierw naniesiony na wacik, którym następnie przeciera się twarz. Doskonale przygotowuje skórę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych, sprawdzi się jako baza pod olejek czy serum. Dodatkowo, może być on używany jako baza do przygotowania maseczek z glinek lub alg morskich.
W pielęgnacji włosów można go aplikować bezpośrednio na włosy lub stosować na skórę głowy zamiast wcierki. Hydrolaty pomagają w przypadku przetłuszczających, wypadających włosów lub łupieżu, a także korzystnie wpływają na kondycję włosów. Stosując hydrolat na skórę głowy możemy również przyspieszyć wzrost włosów. Hydrolat może być także użyty jako baza humektantowa w procesie olejowania włosów. Wystarczy spryskać nim włosy przed nałożeniem oleju na włosy, aby olejowanie włosów przyniosło znacznie lepsze efekty.
Przechowując hydrolat w lodówce możemy w upalne dni zastosować go jako orzeźwiającą mgiełkę do ciała i twarzy, aby ukoić i schłodzić skórę. Jest to niezwykle przyjemne zastosowanie hydrolatu!
Hydrolat powinien być dostosowany do rodzaju skóry i jej potrzeb. Hydrolat oczarowy, uzyskiwany z liści oczaru, polecany jest osobom z cerą trądzikową, łojotokową i z niedoskonałościami (wypryskami, zaskórnikami). Wykazuje działanie antyoksydacyjne, przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Dodatkowo, hydrolat oczarowy działa ściągająco, zmniejsza zaczerwienienia i podrażnienia oraz pory skórne, pomaga w regeneracji skóry i reguluje pracę gruczołów łojowych. Hydrolat oczarowy ma dobre opinie także u osób z cerą naczynkową, ponieważ skutecznie obkurcza naczynia krwionośne i zmniejsza zaczerwienienia występujące na skórze.
Hydrolat oczarowy może być stosowany zamiast toniku zarówno rano, jak i wieczorem. Może być aplikowany bezpośrednio na skórę lub nałożony na wacik, którym następnie przemyjemy twarz. Może również posłużyć jako orzeźwiająca mgiełka do spryskania twarzy, gdy potrzebuje ona odświeżenia.
Hydrolat oczarowy można wykorzystać jako bazę do wykonania maseczki lub użyć go jako wcierki do podrażnionej skóry głowy, która pobudzi mikrokrążenie i ukoi stan zapalny. Hydrolat oczarowy jest także pomocny w walce z problemami skórnymi: egzemą, łuszczycą, zmianami atopowymi.
Naturalny hydrolat oczarowy można kupić w sklepach z kosmetykami naturalnymi. Szeroki wybór doskonałych hydrolatów do różnych rodzajów cery oraz odpowiednich do skóry głowy znajdziesz na stronie https://www.natuo.pl/.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
Hakerzy zaatakowali ponad milion stron bazujących na platformie WordPress
|
|
|
|
|
|