HTC przyznano patent na Face Unlock

05-04-2012, 18:40

Odblokowywanie smartfona z wykorzystaniem kamery do wideorozmów może być wkrótce zarezerwowane wyłącznie dla smartfonów HTC - zauważa serwis Unwired View. Tajwańskiemu producentowi przyznano właśnie patent na rozwiązanie Face Unlock.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Przyznanie HTC patentu na efektowny sposób odblokowywania smartfona jest o tyle ciekawe, że funkcja tego typu pojawiła się domyślnie w najnowszej wersji Androida 4.0. W teorii więc tajwański producent mógłby pozwać wyszukiwarkowego giganta za wykorzystywanie swoich technologii.

Czytaj także: HTC odrabia straty

O ile HTC z pewnością nie pozwie firmy Google, nie jest to już tak oczywiste, jeśli chodzi o konkurencyjnych producentów smartfonów. Funkcja Face Unlock pozwalająca na odblokowywanie smartfona z wykorzystaniem rozpoznawania twarzy pojawiła się już m.in. w urządzeniach Samsunga.

Aby uczynić swoje smartfony bardziej konkurencyjnymi, HTC może w przyszłości wymusić na Samsungu wstrzymanie wykorzystywania tego typu rozwiązań. Bardzo prawdopodobne jest, że z implementacji tego typu funkcji zrezygnują również mniejsi producenci sprzętów z Androidem.

Co więcej, patent określa "metodę odblokowywania urządzenia z wykorzystaniem informacji biometrycznych", a zatem nie tylko zdjęcia twarzy, ale również na przykład odcisku palca. Choć obecnie żaden ze znanych smartfonów nie wykorzystuje takiej metody odblokowywania, niewykluczone, że w przyszłości producenci mogli zdecydować się na tego typu ciekawostki.

Warto zauważyć, że HTC złożyło wniosek o przyznanie patentu już w 2008 roku, a zatem na długo przed zaprezentowaniem funkcji w nowym Androidzie. Obecnie kondycja finansowa tajwańskiej firmy nie jest jednak najlepsza, choć zaprezentowane niedawno smartfony zostały bardzo dobrze przyjęte przez akcjonariuszy koncernu i co najważniejsze również samych użytkowników.

Czytaj także: Inwestorzy uwierzyli w HTCSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.