HP Slate z Windowsem 7 może powrócić

22-07-2010, 13:25

Informacja o tablecie HP z Windowsem 7 pojawiła się na krótko na stronie HP. Firma przyznała, że wprowadzenie takiego produktu na rynek jest jeszcze możliwe. Ma to niemałe znaczenie dla Microsoftu - jego system może być obecny na urządzeniach, które będą sprzedawać się coraz lepiej.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Komputer dotykowy Slate z Windowsem 7 był po raz pierwszy prezentowany w styczniu na targach CES 2010. Było to jeszcze przed premierą iPada. Potem (w maju) pojawiły plotki o tym, że HP chce zrezygnować z projektu, bo Windows 7 działa na tabletach zbyt wolno.  Następnie okazało się, że HP chce zrezygnować jedynie z Windowsa 7, a tablet dostarczy z systemem WebOS od przejętej wcześniej firmy Palm.

A jednak udostępnienie tabletu z Windowsem nie jest wykluczone. W katalogu na stronie HP przez pewien czas dostępny był opis urządzenia Slate 500 bazującego na systemie Microsoftu. Zauważył to m.in. serwis NewsFactor.

>>> Czytaj: Apple: Zysk wystrzelił o 78 procent

W opisie dało się przeczytać, że urządzenie ma być przeznaczone do rozrywki i wyposażone w ekran 8,9 cala, dwie kamery, procesor 1,6 Ghz oraz możliwość wprowadzania danych za pomocą piórka (ułatwia ono rysowanie i robienie odręcznych notatek). Oczywiście będzie wsparcie dla Flasha.

Sonda
Jak wpłyną tablety na pozycję Windowsa na rynku systemów dla urządzeń osobistych
  • znaczenie Windowsa się wzmocni
  • znaczenie Windowsa osłabnie
  • trudno powiedzieć
wyniki  komentarze

NewsFactor zauważa też, że na konferencji Microsoftu 12 lipca Steve Ballmer nie wspomniał o partnerstwie z HP, ale logo tej firmy pojawiło się na wyświetlaczu. Wśród innych firm, które mogą dostarczyć komputery dotykowe z Windows, są Lenovo, Asus, Dell, Samsung, Toshiba oraz Sony  (zob. HP's Slate Tablet Temporarily Returns To Web Site).

Firma HP też nie mówi na ten temat dużo. Jej przedstawiciele powiedzieli agencji AFP, że w odniesieniu do Windows 7 ciągle dokonują ocen i to umożliwi podjęcie decyzji o dalszych krokach. Ocenianie przydatności Windows może polegać na tworzeniu prototypowych urządzeń i testowaniu ich przez wybrane firmy (zob. HP dabbling with Windows 7 tablet computer).

Wiele osób wątpi w sukces Windowsa na tabletach, bo użytkownicy tych urządzeń chcą bezwzględnej płynności i szybkości działania, nawet kosztem niektórych funkcji. Tymczasem w przyszłości znaczenie tabletów będzie rosnąć. W 2014 roku ich sprzedaż ma osiągnąć poziom 46 milionów sztuk, czyli ok. 6-krotnie więcej niż przewiduje się na ten rok. Jeśli Windows ma być nadal czołowym systemem dla komputerowych urządzeń osobistych, musi już teraz zacząć zdobywanie tabletów.

>>> Czytaj: Tablet Lenovo z Androidem zadebiutuje pod koniec roku (wideo)Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.