HP kontynuuje restrukturyzację i zwalnia dyrektora

31-01-2012, 12:24

Amerykańska korporacja poinformowała, że Larry Babbio Jr. opuści po wielu latach stanowisko dyrektora w HP. Jest to część przeprowadzanej obecnie restrukturyzacji firmy.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W informacjach przeznaczonych dla regulatorów rynku HP ujawniło, że Babbio oraz Sari Baldauf i Dominique Senequier nie będą dłużej obecni w zarządzie firmy - zauważa agencja Reuters. Spotkanie udziałowców korporacji ma się odbyć 21 marca.

Czytaj także: HP: Google i Facebook mają zbyt mało dysków twardych

Zarząd HP był od dawna krytykowany w związku z licznymi skandalami, jakie miały miejsce w ostatnich latach. Niedawne miesiące oznaczały jednak dla niego istotną transformację oraz dołączenie sześciu nowych dyrektorów. Wśród najważniejszych znaleźć można m.in. Meg Whitman czy Ralpha Whitwortha z Relational Investors.

Ostatnie pół roku dla HP spędziło przede wszystkim na rozpatrywaniu drogi związanej z przyszłością pecetów. Ostatecznie firma zdecydowała, że zatrzyma swój dział odpowiedzialny za produkcję tego typu urządzeń, co spotkało się z aprobatą analityków. Decyzja może być jednak mniej trafna w dłuższym terminie.

Po porażce związanej z tabletem TouchPad HP postanowiło skupić się na ultrabookach promowanych przez Intela. Cienkie laptopy najwyższej klasy mają być przeznaczone dla najbardziej wymagających użytkowników. Niedawno firma ujawniła sprzęt tego typu z obudową pokrytą szkłem, którego sercem jest wydajny procesor Intel Core i5-2467M (1,6-2,3 GHz).

Czytaj także: HP stworzy tablety z Windows 8


Źródło: Reuters


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.