Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Hipnoterapia to metoda leczenia w hipnozie, która jest skutecznym narzędziem w walce z różnego rodzajami dysfunkcjami. Hipnoterapeuci za jej pomocą rozwiązują problemy, z którymi borykają się pacjenci. Począwszy od lęków, przez nałogi, aż po zmianę postępowania. Czy ta metoda jest jednak skuteczna? Jak dokładnie działa i czy jest to rozwiązanie bezpiecznie? W naszym artykule znajdziesz informacje, dzięki którym rozwiane zostaną wszystkie Twoje wątpliwości. Dowiesz się także, w jakich sytuacjach warto udać się do specjalisty leczącego tą metodą.

Hipnoterapia – jak działa i co to jest?

Hipnoterapia – kiedy się ją stosuje? 

Dzięki hipnoterapii można wyleczyć różnego rodzaju lęki, zmienić sposób myślenia pacjenta o trudnych dla niego sprawach. Hipnoterapia bywa stosowana także wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba cofnięcia się w przeszłość, zagłębienia we wspomnieniach i przeanalizowania ich szczegółowo. Jej głównym zadaniem jak sama nazwa wskazuje, jest terapia poprzez hipnozę.

W jakich sytuacjach hipnoterapia jest wskazana? Metodą tą można leczyć z pozoru błahe problemy, jak na przykład lęk przed konkretnymi wydarzeniami, insektami czy przestrzenią, ale mogą to także być poważne traumy czy depresja. Zanurzenie się w przeszłości pozwala bowiem na dokładną analizę i znalezienie przyczyn obecnych problemów.

Hipnoterapia bywa również wykorzystywana do leczenia osób borykających się z nałogami. Dzięki wejściu w stan hipnozy łatwiej jest uporać się z męczącymi i rujnującymi zdrowie uzależnieniami.

Hipnoza – pozornie niezwykły stan umysłu

Wiedząc, kiedy stosowana jest hipnoterapia, można przejść do analizy tego, w jakim stanie znajduje się umysł osoby leczonej tą metodą. Hipnoza, choć może się kojarzyć z alternatywnymi metodami leczenia, jest stanem, w którym nasz mózg przebywa czasem samoistnie. Poranek i noc przed zaśnięciem to jedne z momentów, w których doświadczamy go naturalnie. Jest to czas, w którym człowiek jest bardziej otwarty, skłonny przyjąć sugestie. Osoba o odpowiednich umiejętnościach może jednak wprawić w hipnozę pacjenta w dowolnym momencie.

Co to oznacza w praktyce dla osoby leczonej poprzez hipnoterapię? Przede wszystkim to, że umiejętnie wprowadzony w stan hipnozy umysł z otwartością podejdzie do zmian i może zacząć stosować się do zasad, z których wdrożeniem zawsze miał problem. Osoba wprowadzona w stan hipnozy ma także szansę sięgnąć do tych elementów swojej świadomości, które normalnie przez trudne emocje i ocenę towarzyszącą im na co dzień, pozostają przed nią ukryte lub wręcz – bywają pomijane. Poddany odpowiedniej perswazji pacjent może opuścić gabinet terapeuty z zupełnie nowym podejściem i nastawieniem. 

Czy hipnoterapia to właściwa terapia dla każdego?

Wprowadzenie w opisany wcześniej stan jest w wielu przypadkach dobrym wyborem, który pozwala na osiągnięcie szybciej lepszych wyników terapeutycznych niż w przypadku zastosowania innych metod. Trzeba bowiem mieć świadomość, że hipnoza była narzędziem badanym i wykorzystywanym przez terapeutów na przestrzeni wielu lat. Przedstawicielem tego typu praktyk był między innymi Edward Abramowski.

Wybór hipnoterapii będzie więc odpowiednim rozwiązaniem dla osób, które borykają się z mocno sprecyzowanymi problemami. Wcześniej wspomniane już różnego rodzaju fobie czy nerwice natręctw mogą być leczone za pomocą hipnoterapii. Skorzystanie z tej metody leczenia jest również dobrym pomysłem dla palaczy, którzy nie mogą sobie poradzić z nałogiem. Z porad hipnoterapeuty skorzystać mogą także osoby posiadające stresującą pracę lub mające do przepracowania negatywne nawyki, jakimi się w niej posługują. 

Hipnoterapia cechuje się szybkością w osiąganiu założonych efektów. Po cyklu 3-5 sesji udaje się w większości przypadków rozwiązać problemy i poprawić komfort życia pacjentów.

Pomoc w przygotowaniu artykułu: Sylwia Piwowarska - hipnoterapia Szczecin.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:







fot. Freepik



fot. Freepik



fot. Freepik



Tematy pokrewne:  

tag hipnozatag hipnoterapia