Hakin9 zhackowany

20-04-2006, 09:44

Przysłowie, iż szewc bez butów chodzi, można odnieść praktycznie do każdej sfery naszego życia. Także w stosunku do serwisu internetowego magazynu dla specjalistów od zabezpieczeń systemów informatycznych.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Dziś, jeszcze przed 9 rano, przed oczami osób, które chciałyby zaczerpnąć informacji na temat papierowej wersji czasopisma Hakin9, pojawiał się taki oto napis:


This Web Hacked By

AlTaNaYa_Boy & HacKer-KsA

K . S . A

E-Mail

AlTaNaYa_Boy@HotMail.CoM

Hacker-KsA@HotMail.CoMWłamywacze, którzy podmienili stronę serwisu Hakin9, umieścili w swoim podpisie także flagę Arabii Saudyjskiej, co może wskazywać na kraj ich pochodzenia. Podmieniona witryna zawierała także plik multimedialny, do którego wyświetlenia wymagany był zainstalowany program Real Player.

Ataku dokonano prawdopodobnie dziś w nocy. Kilka minut po godzinie 9 rano, administratorzy serwisu rozpoczęli pracę nad przywracaniem systemu do normalnego stanu umieszczając napis: "Strona W Konstrukcji". Obecnie serwis już działa.

Wcześniej udało nam się jednak zrobić zrzut ekranu, dzięki informacji podesłanej Dziennikowi Internautów przez osobę o nicku OPIX. Dziękujemy.

Poniżej obrazek przedstawiający zhackowaną stronę Hakin9:

Zhackowany magazyn Hakin9 - kliknij by powiększyć

Cóż, każdemu może przytrafić się podobna sytuacja. Kilkanaście miesięcy temu świat obiegła wiadomość o zhackowaniu strony legendarnego już specjalisty od socjotechniki i łamania zabezpieczeń Kevina Mitnicka. Warto jednak dostrzegać pozytywne strony w takich przypadkach: strona Hakin9 została bardzo szybko przywrócona do stanu pierwotnego, a jej administratorzy boleśnie, ale nauczyli się czegoś nowego o zabezpieczeniach swojego serwera.


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.