Google Sky: nowe funkcje i API

10-01-2008, 16:15

Udostępniono nową wersję Google Sky - modułu do programu Google Earth umożliwiającego wirtualne obserwacje nieba. Dodano do niej nowe informacje i usługi.

W najnowszej wersji Google Sky znalazły się:


  • Aktualne zjawiska kosmologiczne - uzupełniane na bieżąco informacje
    o nowych zjawiskach, takich jak komety i asteroidy

  • Wybrane obserwatoria - użytkownicy zyskują dostęp do obrazów nieba
    z satelitów danego obserwatorium, sporządzanych przy użyciu fal o różnej długości, w tym do obrazów rentgenowskich, w podczerwieni, ultrafiolecie,
    a także mikrofalową mapę nieba.

  • Mapy historyczne - w tym historyczne mapy nieba opracowane przez Davida Rumsey’a, sporządzone na podstawie rysunków wykonanych przez włoskiego rytownika Giovanniego Marię Cassiniego począwszy od 1792 r.Inne funkcje najnowszego Google Sky to m.in. podcasty o gwiazdach, galaktykach, planetach i zbliżających się wydarzeniach na niebie; wielka wyprawa po niebie, która prowadzi użytkowników przez 100 ulubionych miejsc na astronomicznej mapie, a także warstwa społeczności nieba, pokazująca najlepsze treści astronomiczne nadsyłane przez użytkowników z całego świata.

Kolejnym udostępnionym mechanizmem jest interfejs programistyczny (API) Google Sky, który pozwala twórcom aplikacji tworzyć własne rozwiązania korzystając
z bazy zdjęć modułu Sky w Google Earth.

Chcąc wypróbować Google Sky w Google Earth, należy ze strony earth.google.com pobrać najnowszą wersję aplikacji i kliknąć przycisk Przełączaj między Niebem a Ziemią.

Źródło: Google
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy