Google pożegna marki Blogger i Picasa

06-07-2011, 09:32

Nazwy popularnych produktów Google zostaną zmienione tak, aby jednoznacznie kojarzyły się z firmą - dowiedział się serwis Mashable. Będzie to miało znaczenie dla usługi Google+, która może zadebiutować pod koniec lipca.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Serwis Mashable podaje, że dowiedział się o rebrandingu od własnych źródeł. Jeśli te źródła mówią prawdę, to platforma blogowa Blogger zmieni nazwę na Google Blogs, natomiast serwis fotograficzny Picasa będzie nosił nazwę Google Photos. Podobne zmiany marki mają dotyczyć innych produktów Google, ale YouTube pozostanie przy swojej nazwie i nic dziwnego, skoro gigant z Kalifornii zamknął już serwis o nazwie Google Video.  

>>> Czytaj: Twórca Facebooka: Korzystam z Google+, co w tym dziwnego?

Rebranding ma nastąpić w ciągu miesiąca lub półtora miesiąca. Może mieć on związek z debiutem usługi Google+, która została zaprezentowana pod koniec czerwca i jest przez niektórych komentatorów uważana za zagrożenie dla Facebooka. Według Mashable debiut Google+ nastąpi 31 lipca (zob. Mashable, EXCLUSIVE: Google To Retire Blogger & Picasa Brands in Google+ Push).

Zmiana marki wydaje się posunięciem naturalnym. Do tej pory Blogger czy Picasa funkcjonowały jakby w oderwaniu od innych serwisów Google. Ich niewątpliwie społecznościowy charakter może jednak prowadzić do integracji z Google+.

Google zmieniała już nazwy swoich usług, ale dotyczyło to mniej popularnych produktów, takich jak Google Voice czy Google Sites. W przypadku Bloggera chodzi o porzucenie marki, z którą identyfikuje się wielu ludzi. Nazwa "blogger" wydawała się jakby niezależna, bardziej kojarzyła się z aktywnością niż z dostawcą usługi. Mniej osób będzie tolerować to, że czytelnicy ich bloga zobaczą w rogu logo Google.

Firma Google nie skomentowała plotek na temat rebrandingu.

>>> Czytaj: Stworzenie Google+ kosztowało ponad 585 mln dolarów?


Źródło: Mashable


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.