Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

To kolejna odsłona konfliktu, jaki od kilku miesięcy możemy obserwować. Firmy, widząc, że trudno będzie powstrzymać konkurenta przed wejściem na rynki, gdzie dominują, starają się sobie utrudnić życie. A przy okazji swoim klientom.

Facebook i Google to dwaj niekwestionowani liderzy w swoich branżach. Niemniej jednak od pewnego czasu zaobserwować można rosnące napięcie między obiema firmami, wynikające z faktu, że zaczynają działać na tych samych polach lub też chcą, by ich usługi wzajemnie się uzupełniały. W czerwcu zeszłego roku pojawił się pomysł, by serwis społecznościowy wszedł na rynek wyszukiwarek, do tej pory zdominowany przez Google'a, Yahoo i Binga. Oznaczałoby to bezpośrednie rzucenie rękawicy gigantowi z Mountain View. Google odpowiedziała z kolei Google Me - projektem społecznościowym, a także groźbą blokady możliwości wykorzystania bazy danych użytkowników.

>> Czytaj także: Facebook zablokuje reklamy Google w swoich aplikacjach?

Konflikt idzie jednak dalej. Jak podaje serwis BBC News, Google ograniczyła funkcjonalność aplikacji Facebooka dla systemu operacyjnego Android. Aktualizacja systemu Gingerbread, dostępna obecnie jedynie dla posiadaczy telefonów Nexus S oraz Nexus One, sprawi, że kontakty z serwisu społecznościowego znikną z książki adresowej telefonu.

Firma poinformowała, że postanowiła usunąć Facebooka z listy wyjątków w zakresie dzielenia się danymi. Nie chciała bowiem dłużej tolerować sytuacji, w której dane te kontrolowane były przez serwis społecznościowy i w związku z tym nie mogły być eksportowane ze smartfona.

W ciągu kilku miesięcy inni producenci telefonów z Androidem przejdą na system Gingerbread, co także w tych smartfonach ograniczy funkcjonalność aplikacji Facebooka. Zmiana dotknie więc miliony użytkowników na całym świecie - serwis społecznościowy szacuje, że dostęp do niego za pomocą telefonu komórkowego ma ponad 200 milionów osób.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *