Google obsłuży teraz kilka kont jednocześnie

04-08-2010, 12:03

Aby używać kilku kont Google w tym samym czasie, byliśmy do tej pory zmuszeni pracować na różnych przeglądarkach. Gigant z Mountain View postanowił ułatwić życie użytkownikom, którzy tak ochoczo wykorzystują jego usługi.

Funkcja jednoczesnego logowania na razie działa wyłącznie w anglojęzycznej wersji serwisu, wkrótce jednak powinna zagościć także w lokalnych wersjach większości usług giganta. Obecnie działa już z między innymi z Gmailem, Kalendarzem, a także Czytnikiem Google. Na wsparcie dla Dokumentów Google, jak również obsługę trybów offline będziemy musieli jeszcze trochę zaczekać.

>> Czytaj także: Gmail: import kontaktów i e-maili oraz wysyłka listy zadań

Sonda
Korzystasz z kilku kont Google?
  • Tak
  • Nie
  • Nie wiem
wyniki  komentarze

Podczas korzystania z multiple sign-in konto, na które zalogujemy się w pierwszej kolejności, uznawane będzie za nasze główne. To ważne, bo przełączając się między usługami Google, które na razie nie wspierają opisywanych rozwiązań, przeglądarka może automatycznie zalogować nas na domyślne konto Google.

Na chwilę obecną możemy korzystać maksymalnie z trzech profili jednocześnie, co powinno w większości przypadków być wystarczające. Jak zauważa serwis Wired, zwykle użytkownicy mają dwa konta - używane do pracy oraz osobiste.

Do tej pory, aby uruchomić kilka kont jednocześnie, musieliśmy do tego celu używać różnych przeglądarek bądź tak zwanych trybów prywatnych, które nie korzystają z ciasteczek, przechowujących informacje o witrynach, do których jesteśmy zalogowani. To jedno z istotniejszych usprawnień, które przygotowało dla nas Google w ostatnich miesiącach. Jakiś czas temu Gmail "nauczył się" wyszukiwać duplikaty w kontaktach, a Dokumenty Google przeszły gruntowne zmiany.

>> Czytaj także: Google otworzyła sklep z aplikacjami dla firm (wideo)


Źródło: Wired
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy