Google może wkrótce przejąć Meebo

13-05-2012, 19:02

Google prowadzi rozmowy w związku z możliwym przejęciem społecznościowej usługi Meebo - dowiedział się serwis AllThingsD, który powołuje się na własnych informatorów.

Wyszukiwarkowy gigant może zapłacić za Meebo około 100 milionów dolarów (zob. AllThingsDSources: Google Is Close to Buying Meebo). Na razie oba koncerny zgodnie ze swoją polityką informacyjną nie chcą komentować nieoficjalnych doniesień.

Czytaj także: Ponad 15 milionów pobrań aplikacji z Google Play

Warto zauważyć, że Meboo to firma, która powstała niemal 7 lat temu i posiada swoją siedzibę w Mountain View, podobnie jak koncern Google. Korporacja jest jednak unikalna pod względem wielokrotnej zmiany strategii, jakiej dokonywał cały zespół.

Na początku spółka wystartowała jako komunikator z kilkoma innymi społecznościowymi usługami, który wciąż dostępny jest jako Meebo Messenger. Niedługo później skupiono się na rozbudowie narzędzia Meebo Bar umożliwiającego nakładanie na strony społecznościowych dodatków. Ostatnio natomiast udostępniono usługę, która ma działać jako wizytówka, gdzie można stworzyć "interesujący profil i dzielić się regularnie informacjami". 

Google, które w ostatnim czasie bardzo aktywnie rozwija swoją usługę społecznościową, mogłoby wykorzystać tworzone przez Meebo rozwiązania do wsparcia własnego Google+. Warto zauważyć, że Meebo przeszło już kilka rund finansowania, zbierając od inwestorów łącznie ponad 60 milionów dolarów.

Czytaj także: Google+ lepiej zintegrowane z Gmailem?


Źródło: AllThingsD
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy