Google Chrome - nowy interfejs zaoszczędzi czas

09-03-2011, 07:51

Wyszukiwarka ustawień to chyba najciekawsza z nowości, jakie wprowadzono do przeglądarki Google. Nie trzeba przebijać się przez gąszcz opcji, aby znaleźć tę jedną potrzebną. Poza tym ułatwiono synchronizowanie haseł i poprawiono bezpieczeństwo.

Nowa stabilna wersja przeglądarki Google Chrome jest dostępna do pobrania pod adresem google.com/chrome. Internauci, którzy korzystali z niej wcześniej, otrzymają automatyczną aktualizację.

Google Chrome ma być teraz przede wszystkim szybsza. Z testów Google wynika, że przeglądarka jest o 66% bardziej wydajna w zakresie przetwarzania JavaScriptu. Co jednak ważniejsze, przeglądarka Google zaoszczędzi czas użytkowników dzięki zmianom w interfejsie.

Aby uzyskać dostęp do opcji przeglądarki, trzeba wcisnąć przycisk z kluczem i wybrać "Opcje" lub "Preferencje". Ustawienia wyświetlą się w osobnej karcie przeglądarki. Po lewej stronie znajduje się pasek wyszukiwania, dzięki któremu można po prostu wyszukać daną opcję. Unika się więc przeglądania wielu opcji w poszukiwaniu tej jednej potrzebnej.

>>> Czytaj: Opera otwiera sklep z aplikacjami dla większości platform mobilnych

Nowy interfejs ustawień w Google Chrome
fot. DI, zrzut z ekr. - Nowy interfejs ustawień w Google Chrome

W czasie przeglądania opcji zmienia się adres w pasku Omnibox (ma on format chrome://settings/...). Taki adres można wysłać innej osobie, zamiast tłumaczyć przez telefon, gdzie znajduje się dana opcja. Przykładowo ustawienia językowe znajdziemy pod adresem chrome://settings/language. Można to zobaczyć na zrzucie obok lub na filmie pod tym tekstem.

Osoby zapamiętujące hasła w przeglądarce mogą teraz synchronizować je na różnych komputerach poprzez konto Google. Hasła można zaszyfrować przy użyciu dodatkowego hasła. Można też synchronizować zakładki, rozszerzenia i tematy. Stosowne ustawienia można znaleźć, otwierając opcje i wpisując do paska wyszukiwania frazę "sync".

Ostatnią z ważnych zmian jest rozszerzenie piaskownicy (sandbox) na zintegrowanego z przeglądarką Flash Playera. Z dodatkowej ochrony skorzystają użytkownicy Windowsa w wersji Vista lub nowszej.

Poniżej film prezentujący nowe opcje Google Chrome:

>>> Czytaj: Przeglądarki bliżej 3D - jest specyfikacja WebGL 1.0


Źródło: Google
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy