Gmail dla iOS ponownie w App Store

17-11-2011, 10:00

Poprzednia wersja narzędzia gościła w sklepie z aplikacjami Apple'a tylko kilka godzin.

Matthew Izatt poinformował na blogu Google'a, że nowa wersja aplikacji Gmaila dostępna jest już w sklepie App Store. Tym razem użytkownicy nie powinni w niej odnaleźć żadnych rażących niedociągnięć.

Czytaj także: Nowy Gmail już dla wszystkich (wideo)

Warto przypomnieć, że poprzednia wersja aplikacji dla iOS została udostępniona już dwa tygodnie temu, jednak błąd, który zawierała, powodował wyłączanie się programu zaraz po starcie. W związku z niewątpliwą wpadką Google zdecydował się na tymczasowe usunięcie narzędzia ze sklepu Apple'a.

Do najważniejszych zmian w aplikacji zaliczyć można m.in. wsparcie dla wielu kont oraz poprawioną obsługę powiadomień i mobilnych sygnatur. Łatwiejsza ma być również nawigacja po programie, dzięki wsparciu dla dodatkowych gestów, automatycznemu grupowaniu wątków, a także możliwości oznaczania e-maili etykietami oraz gwiazdkami.

Niedawno szef zespołu Google App zapewniał, że jego firma nie będzie w przyszłości faworyzowała Androida. Na razie to jednak platforma spod znaku "Zielonego Robota" najlepiej sobie radzi z narzędziami Google'a. Wyszukiwarkowy gigant zapowiedział również, że ze względu na niewielką popularność narzędzie Gmaila dla BlackBerry nie będzie już dłużej rozwijane.

Nowa wersja aplikacji do obsługi poczty Google'a dostępna jest w App Store dla urządzeń z iOS 4+.

Czytaj także: Użytkownicy będą mogli zablokować niechcianych reklamodawców w Gmailu


Źródło: Google
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy