Gdzie szukać licytacji komorniczych? Podpowiadamy!

19-02-2020, 11:42

Możliwość wzięcia udziału w aukcji komorniczej to dobra szansa na znalezienie atrakcyjnych rzeczy w jeszcze bardziej atrakcyjnej cenie. Komornik może wylicytować zarówno dom czy mieszkanie, jak i samochód czy wartościowy sprzęt. Mimo wielu ofert, które komornik sądowy udostępnia w licytacjach, ciągle nie są one w Polsce bardzo popularne. Gdzie znaleźć licytacje komornicze? To wcale nie takie trudne!

komornik

Co można kupić na licytacji komorniczej?

Komornik wystawia na aukcję rzeczy należące do dłużnika, celem odzyskania ściągniętej należności. To zgodne z prawem, choć dla niektórych może wydawać się to co najmniej zaskakujące. Komornik sądowy może sprzedać prawie cały majątek dłużnika, za wyjątkiem przedmiotów codziennego użytku (niezbędnych) oraz zapasów pożywienia na okres miesiąca.

Przetargi i licytacje komornicze dotyczą zarówno bardzo drobnych przedmiotów, jak artykuły biurowe czy proste krzesła, jak i tego, co w ogólnie uchodzi za pożądane i wartościowe. Są to np. telefony komórkowe, telewizory i laptopy, samochody, a także wszelkie nieruchomości. Szczególnie te ostatnie komornik może wystawić na za bardzo niską opłatę, dlatego warto przeglądać na bieżąco licytacje komornicze.

Gdzie licytacje komornicze są publikowane?

Co najmniej na czternaście dni przetargi i aukcje komornicze muszą pojawić się w budynku sądu oraz gminy. Komornik musi je właśnie tam w pierwszej kolejności umieścić, jednak patrząc prawdzie w oczy – niewielu z potencjalnie zainteresowanych kupnem odwiedza osobiście te dwa urzędy. Komornik sądowy ma więc jeszcze inne możliwości publikacji.

W Internecie licytacje komornicze znajdują się na stronie Krajowej Rady Komorniczej. Jest to strona o charakterze oficjalnym, jednak nie jest to jedyne miejsce, gdzie aukcje komornicze są publikowane. Ostatnimi czasy popularnym staje się posiadanie własnej strony internetowej, na której komornik sądowy ogłasza licytacje.

Na stronie KRK lub stronie komornika sądowego znajdziecie obwieszczenie o przeprowadzanej aukcji. W przypadku nieruchomości będzie tam podany właściciel oraz dokładny adres lokalu lub domu, jak również informacja o tym jaka jest kwota wywoławcza w licytacji oraz jaką rękojmię należy uiścić. Kwota rękojmi może być wpłacana w gotówce lub w formie przelewu. Co ciekawe, przetargi i licytacje komornicze mają czasami również załączniki w postaci zdjęć z wnętrza nieruchomości oraz od ulicy.

Dlaczego licytacje komornicze są tak atrakcyjne?

Jeśli jesteście na bieżąco, istnieje szansa, że uda wam się znaleźć nieruchomość lub inną wartościową rzecz za niewielką część jej wartości rynkowej. W dużych miastach lokale, choć większość nich nie jest w stanie zachęcającym do wprowadzenia się, mają wartość nawet o 50% niższą, niż pozostałe ogłoszenia na rynku wtórnym nieruchomości.

Ogłoszenia sprzedaży nieruchomości nie tylko od komorników i syndyków znaleźć można również w serwisie darmowych ogłoszeń nieruchomości https://houser.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag prawotag nolstag komornik
To warto przeczytać


fot. ArLawKaRSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Serwisy specjalne: