Gdy wielka korporacja przejmuje nową technologię...

13-07-2017, 12:17

Dobry przywódca i szef korporacji posiada wiele cech charakteru, właściwych dobrym liderom. Jedną z nich jest otwartość na rynek i wykorzystywanie nowych okazji, które daje. Nic więc dziwnego, że wielkie korporacje starają się wykupywać nowe technologie, które je zainteresują, i przejmować. Problemem jest jednak to, w jakim celu je przejmują. Rzadko bowiem zdarza się, że nowy właściciel utrzymuje dotychczasową działalność danej technologii czy platformy bez zmian w stosunku do modelu wprowadzonego przez poprzedniego właściciela.

typing

Facebook <3 Instagram

Mariaż Facebooka z Instagramem miał być początkiem końca, ale jednak umocnił na swoich pozycjach oba portale społecznościowe, jednocześnie czyniąc połączenie Facebooka z Instagramem dużo łatwiejszym zadaniem. Obecnie firma Zuckerberga czasami wyświetla użytkownikom powiadomienia o tym, że niektórzy ich znajomi są na Instagramie, zachęcając tym samym do rejestracji w tym serwisie. Wielu się zastanawiało, dlaczego jeden portal społecznościowy miałby przejmować drugi portal tego samego typu, jeśli nie po to, aby go zlikwidować. Jak się okazało, Facebook doskonale zrozumiał subtelną różnicę między sobą a Instagramem, którą wyczuwają dzisiaj miliony nastolatków korzystających z obu portali. Jednak nie ukrywajmy, że wykupienie przez Facebooka tej firmy sprawiło, że się znacznie zmieniła. Czy na lepsze, czy na gorsze, to już subiektywna ocena.

Microsoft i Xamarin

W 2016 roku firma Microsoft przejęła Xamarin Mobile Development, co wzbudziło wątpliwości i obawy o przyszłość przełomowej technologii, jaką stał się Xamarin. U podstaw jego założeń leżało ułatwienie programistom pisania kodu jednej aplikacji przeznaczonej na różnorodne platformy technologiczne i systemy operacyjne, m. in. Windowsa na pecety czy Windows Mobile, systemu operacyjnego przeznaczonego na smartfony. Dlaczego jeden z potentatów w branży i zarazem jeden z beneficjentów Xamarina, miałby przejmować tę technologię? Trzeba przyznać, że zwłaszcza ta firma na pewno odniosła korzyści z aplikacji pisanych w Xamarinie z uwagi na to, że niewielu podejmuje się trudu stworzenia oddzielnej wersji swojego programu specjalnie na platformę Windows Mobile, co skutkuje mniejszymi zasobami sklepu Windowsa niż w przypadku Google Play czy iPhone’owego AppStore.  Istnieją jednak obawy, że Microsoft spróbuje zmienić Xamarina, aby działał głównie na jego korzyść, zamykając np. możliwości rozwoju programów na Androida czy iOS. Byłoby to sporą stratą dla światka programistycznego, ale nie jest to niemożliwe. Dlatego wielkie korporacje przejmujące technologie zawsze są przerażającym bytem.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag Xamarintag komunikat firmy

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.