Gazetka promocyjna - pomoc przy planowaniu zakupów w sklepie stacjonarnym

23-10-2020, 11:20

Jak zazwyczaj robimy zakupy? Na ogół pobieżnie przeglądamy lodówkę i jedziemy do marketu. Na miejscu spacerujemy między regałami i zauważywszy potrzebny produkt, wkładamy go do wózka. Zabiera to sporo czasu. Potem idziemy do kasy, płacimy i wracamy do domu, gdzie konstatujemy, że zapomnieliśmy o kilku ważnych rzeczach. A przecież można zupełnie inaczej.

gazetki promocyjne

Nagminnie przepłacamy

Po kilku latach boomu gospodarczego przyszedł spadek koniunktury, a pandemia koronawirusa i jej konsekwencje spowodowały, że kryzys może być głębszy i dłuższy niż w zwykłym cyklu ekonomicznym. Recesja skutkuje inflacją i drożyzną, co zapewne każdy z nas odczuwa w swoim portfelu. Mimo to nie zmieniamy swoich przyzwyczajeń, nie kalkulujemy i nie przygotowujemy się do zakupów. Wolimy pojechać „z marszu” i polegać na własnej pamięci, a ta – niestety – bywa zawodna, zwłaszcza jeżeli zaopatrzenie domu robimy raz w tygodniu. Dokupujemy produkty, o których zapomnieliśmy, w sklepie osiedlowym, gdzie ceny są zawsze wyższe niż w markecie. W rezultacie marnujemy czas, a z naszego portfela ubywa znacznie więcej pieniędzy, niż planowaliśmy.

Przygotowanie do zakupów

Przygotowanie się do wizyty w sklepie stacjonarnym to podstawa zakupów, udanych nie tylko pod względem asortymentowym, ale również cenowym. Zanim udamy się do sklepu, konieczne jest sporządzenie listy zakupów. W tym celu sprawdzamy zawartość lodówki, zamrażarki, spiżarni, szafek – wszystkich miejsc, gdzie przechowujemy żywność, środki czystości czy kosmetyki. Najlepiej robić to z kartką, na której zapisujemy, co już się skończyło, a co niedługo się skończy. Z tą kartką siadamy do komputera i włączamy serwis Gazetkomat.pl. Znajdziemy tu gazetki promocyjne popularnych dyskontów i marketów, w których najczęściej robimy zakupy. Następnie przystępujemy do sporządzania listy zakupów.

Jak korzystać z gazetek

Różne sklepy mają różne cykle wydawania gazetki promocyjnej. Np. gazetka Stokrotka ukazuje się w cyklu sześciodniowym (oferta świeżych artykułów żywnościowych), lub dwutygodniowym (Katalog Kulinarny - oferta żywności konserwowej, przypraw, napojów, itp.). Z podobną, sześciodniową częstotliwością wydawana jest gazetka Mila, a także gazetka Dino. Markety, które specjalizują się w innych branżach, niż spożywcza, wydają swoje gazetki w cyklach rzadszych. Przykładem jest gazetka Pepco – sklepu z odzieżą, artykułami wyposażenia mieszkań, dekoracyjnymi, akcesoriami dla zwierząt domowych (legowiska, miski, zabawki, kocyki, itp.) – wydawana co dwa tygodnie.

Korzystając z serwisu Gazetkomat.pl mamy możliwość porównania cen w gazetkach wszystkich wymienionych (i innych) sklepów i wybrania najkorzystniejszej oferty. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że nie wszystkie gazetki wydawane są w tym samym dniu, a promocje w nich zamieszczone obowiązują wprawdzie do podanego dnia, jednak zazwyczaj do wyczerpania zapasów. Dlatego, ustalając dzień, w którym wybierzemy się na zakupy, warto wybrać więcej opcji zakupu; jeżeli w pierwszym sklepie danego produktu już nie będzie w promocji, może się okazać, że jest jeszcze w drugim. Ale uwaga – może się okazać, że cena tego produktu w jednym sklepie poza promocją jest i tak niższa, niż cena w promocji w drugim sklepie. Dobrze jest zatem, sporządzając listę zakupów, przy każdym produkcie zapisać jego cenę detaliczną uważając, czy jest to cena za kilogram, czy za 10 dag, czy za opakowanie (i o jakiej wadze), aby uniknąć niespodzianek.

Gazetka w sklepie

Mimo że mamy ze sobą listę zakupów, warto po wejściu do sklepu wziąć ze sobą papierową wersję gazetki, którą przeglądaliśmy w serwisie Gazetkomat.pl. Będzie to nasza „ściąga” podczas pakowania produktów do wózka. Jeżeli jakiegoś produktu nie możemy znaleźć, najlepiej zapytać osobę z personelu, a nie jeździć po całym sklepie w jego poszukiwaniu. Chodzi przecież o to, żeby jak najmniej czasu spędzić w sklepie, zwłaszcza w obecnych okolicznościach zagrożeniu zdrowia. Obsługa z pewnością jest zorientowana, czy dany produkt jeszcze jest sprzedawany w promocji, czy też zapasy już się wyczerpały.

Przygotowując się w domu do zakupów w sklepie stacjonarnym i korzystając z gazetek promocyjnych możemy zaoszczędzić nawet około 50 proc. kwoty, jaką wydalibyśmy bez ich pomocy. Dlatego warto śledzić aktualne wydania gazetek i planować zakupy, korzystając z różnych form oferowanych w nich promocji – także kuponów, programów lojalnościowych i cashbacków.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag nolstag gazetki promocyjne
To warto przeczytać

fot. Executium

fot. kalhhRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: