Fundusz ERNE VENTURES kupił udziały Super Liquid

01-11-2016, 13:16

ERNE VENTURES, fundusz kapitałowy wchodzący w skład indeksu NCFocus, sfinalizował zakup udziałów w spółce Super Liquid, specjalizującej się w badaniach i komercjalizacji unikalnych właściwości cieczy zagęszczanych ścinaniem.

Spółka poszukuje nowych możliwości wykorzystania cieczy m.in. w przemyśle motoryzacyjnym, obronnym i sportowym. Wartość transakcji wyniosła 37.038,60 zł. Super Liquid uzyskała rekomendację dofinansowania z NCBiR w kwocie blisko 2,3 mln zł.

- To już kolejna sfinalizowana inwestycja ERNE VENTURES w tym roku. Fundusz wszedł w nowatorskie technologie grafenowe i rozszerzonej rzeczywistości (AR/VR), uzupełniając portfolio obejmujące perspektywiczne projekty z branży deweloperów gier, nanostali, budowy jachtów, czy też sektora samochodowego. Obecnie prowadzimy analizy w zakresie kolejnych inwestycji, mamy już podpisany list intencyjny ze spółką European Rehabilitation Clinic, która rozwija kompleksowy, telemedyczny system diagnostyczno-rehabilitacyjny – mówi Arkadiusz Kuich, prezes zarządu ERNE VENTURES.

- Elementy wykonane z cieczy zagęszczanych ścinaniem mogą być stosowane jako elastyczne elementy chroniące przed działaniem gwałtownych sił w odzieży ochronnej oraz w elementach konstrukcji maszyn narażonych na wysokie przeciążenia. W zależności od składu cieczy możliwa jest tak gwałtowna zmiana właściwości oraz tak skuteczne rozproszenie energii, iż nasze produkty będą mogły być z powodzeniem stosowane w przemyśle militarnym jako elementy kuloodporne lub odłamkoodporne czy też pełnić rolę ochrony przeciw fali uderzeniowej w opancerzeniu pojazdów. Na dalsze badania nasza firma uzyskała rekomendację dofinansowania z NCBiR w kwocie blisko 2,3 mln zł. – mówi Grzegorz Konrad, prezes Super Liquid.

W październiku 2016 ERNE VENTURES rozszerzył skład zarządu, do którego dołączyli Wojciech Tomikowski – ekspert w zarządzaniu inwestycjami private equity i venture capital oraz Paweł Sobkiewicz i Łukasz Mitan – specjaliści rynku kapitałowego.

W skład portfela inwestycyjnego ERNE VENTURES wchodzą m.in. deweloperzy gier (The Farm 51 Group, QubicGames, Huckleberry Games), Arrinera, która zbudowała pierwszy polski samochód wyścigowy klasy GT (w przyszłym roku spółka ma zamiar przedstawić wersję tego modelu z homologacją drogową), producent luksusowych jachtów Copernicus Yachts czy innowacyjna spółka Nanostal działająca w branży nanokrystalizacji stali.

W 2016 roku ERNE VENTURES podpisał umowy o współpracy pięcioma instytutami i uczelniami:

  • Instytut Mechaniki Precyzyjnej w Warszawie
  • Instytut Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN we Wrocławiu
  • Wojskowa Akademia Techniczna
  • Politechnika Warszawska - Wydział Chemiczny
  • Instytut Technologii Wojsk Lotniczych

ERNE VENTURES jest notowanym na rynku NewConnect funduszem venture capital, który prowadzi inwestycje w spółki charakteryzujące się wysoką potencjalną stopą zwrotu. Kluczowym elementem strategii są inwestycje wyłącznie w produkty i usługi o potencjale globalnym. ERNE VENTURES inwestuje w przedsiębiorstwa na wczesnym etapie rozwoju lub pomysły rozwijane przez fachowców z danej branży. Standardowe strategie wyjścia z inwestycji, jakie stosuje ERNE VENTURES, to upublicznienie spółki na giełdzie lub sprzedaż akcji inwestorowi branżowemu bądź finansowemu w transakcji na rynku prywatnym.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
fot. PhotoMIX
fot. BabbelRSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: