Forum czystej energii w Kocierzy

02-09-2009, 13:41

Energetyczne wykorzystanie wodoru będzie tematyką II Polskiego Forum Ogniw Paliwowych i Technologii Wodorowych. Wydarzenie, które odbędzie się 7 września w Kocierzy, będzie okazją do podsumowań dokonań polskich środowisk naukowych w dziedzinie technologii wodorowych i dyskusji nad przyszłością czystej energii w Polsce.

W tym roku Forum poświęcone będzie podstawowym zagadnieniom materiałowym, istotnym dla efektywności technologii wodorowych, zmniejszenia kosztów produkcji wodoru i jego magazynowania. Jednym z tematów poruszanych na Konferencji będą metody otrzymywania wodoru, jego magazynowania i transportu oraz bezpieczeństwo użytkowania tego nośnika energii.

Drugim obszarem tematycznym konferencji w Kocierzy będą ogniwa paliwowe, które są już oferowane w komercyjnej sprzedaży np. do zasilania notebooków czy telefonów komórkowych. Pojawiła się też pilotażowa produkcja samochodów z ogniwami paliwowymi. Prezentowane wykłady będą dotyczyć nisko- i wysokotemperaturowych ogniw paliwowych, zagadnień konstrukcyjnych i technologicznych.

Do Kocierzy przyjadą m.in. Klaus Funke z Uniwersytetu Münster, Ludwig Gauckler ze Swiss Federal Institute of Technology, John T.S. Irvine z Uniwersytetu St. Andrews, Igor Kosacki z firmy Shell, Mogens Mogensem Technical University of Denmark, Ilan Riess z Technion - Israel Institute of Technology oraz Akito Takasaki z Shibaura Institute of Technology. Na specjalne zaproszenie przyjedzie również przedstawiciel rządu, wiceminister gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska.

Konferencja jest organizowana przez Polskie Stowarzyszenie Wodoru i Ogniw Paliwowych oraz Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Więcej informacji o konferencji jest dostępne pod adresem Forum.hydrogen.edu.pl.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930