Firefox 5: pierwsza beta i mobilne "do not track"

23-05-2011, 10:44

Pojawiła się wersja beta Firefoksa 5. Jest to zarazem pierwsze oficjalne wydanie beta w nowym cyklu wydawniczym. Opublikowano też mobilną wersję Fx 5 beta z opcją umożliwiającą blokowanie śledzenia.

Firefoksa 5 beta można pobrać ze strony www.mozilla.com/firefox/channel.

Mozilla niedawno wprowadziła kanał rozwoju Firefoksa Aurora, aby przyspieszyć cykl wydawniczy swojej przeglądarki. Dzięki temu użytkownicy mają szybciej otrzymać najnowsze funkcjonalności, usprawnienia wydajności i stabilności oraz aktualizacje bezpieczeństwa.

>>> Czytaj: Fork Firefoksa zaoferuje internautom większą anonimowość

Do Not Track w mobilnym Firefoksie
fot. Mozilla - Do Not Track w mobilnym Firefoksie

Po pięciu tygodniach testów w kanale Aurora nowa wersja Firefoksa przeszła do kanału Beta. To wydanie zostało wzbogacone o przełącznik kanałów Firefoksa, poprawioną wydajność i stabilność oraz wsparcie dla nowego standardu animacji CSS, dzięki któremu deweloperzy mogą budować spektakularne aplikacje webowe.

Nowy przełącznik kanałów Firefoksa pozwala użytkownikom na przełączanie się między kanałami Firefox Aurora, Beta oraz wydaniem stabilnym, aby testować funkcjonalności przeglądarki na różnych poziomach rozwoju, stabilności i wykończenia.

Równocześnie pojawiła się beta mobilnego Firefoksa 5. Firefox dla systemu Android jest teraz pierwszą mobilną przeglądarką zawierającą funkcję bezpieczeństwa "Nie śledź" (Do-Not-Track). Daje ona użytkownikom możliwość poinformowania stron, że chcą oni wycofać się ze śledzenia behawioralnego w internecie. W Dzienniku Internautów opisywaliśmy, jak wygląda funkcja "Do Not Track" w wydaniu Mozilli.

Więcej informacji o desktopowej wersji beta można znaleźć w informacjach o wydaniu. Mozilla zachęca do dzielenia się opinią o nowej becie przy użyciu przycisku Feedback bądź opcji Feedback w menu Pomoc. Dostępne są również informacje o wydaniu wersji mobilnej. Powyżej zrzut przedstawiający okno przeglądarki mobilnej, które umożliwia włączenie funkcji "nie śledź". 

>>> Czytaj: Mozilla nie ułatwi cenzury na prośbę USA


Źródło: Mozilla
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31