Firefox 4 - testy beta zakończone

10-03-2011, 07:16

Firefox 4 jest dostępny w wersji Release Candidate (RC) dla systemów Windows, Mac i Linux. Oznacza to, że ostateczna wersja przeglądarki wspierającej efektowne technologie jest bardzo bliska ukończenia.

Firefox 4 wyszedł z fazy testów beta. Wersja RC to "kandydat do wydania". Jeśli nie znajdą się w tej wersji błędy, stanie się ona wersją ostateczną. Może się też zdarzyć, że konieczne będą poprawki i wersji RC będzie kilka. Każda z nich może być jednak ostatnim krokiem na drodze do skończonego produktu.

Firefox 4 RC jest dostępny dla Windowsa, Maka i Linuksa w 70 językach. Osoby, które już testowały Firefoksa 4, otrzymają automatyczną aktualizację.

>>> Czytaj: Mozilla Web Apps - jest pierwsze wydanie (wideo)

Nowa przeglądarka będzie wspierać technologie takie, jak HTML5 i WebGL, które dają twórcom aplikacji internetowych możliwość sięgania po ciekawe efekty wizualne (także 3D). Można to zobaczyć na stronie Mozilli z demonstracjami - Web O' Wonder. Oczywiście, aby obejrzeć demonstrację, potrzebny jest Firefox 4. Na stronie znajdziemy również filmy, które można obejrzeć w starszej wersji przeglądarki, ale nie robią one tak dużego wrażenia.

Deweloperzy mogą tworzyć kolejne demonstracje i przysyłać je do Mozilla Developer Network Demo Studio.

Informacje na temat wszystkich nowych funkcji w Firefoksie 4 znajdziemy na stronie Mozilli. Jest ich sporo, a szczególnie dotyczy to usprawnień "pod maską".

Mozilla przypomina, że Firefox był budowany z pomocą milionów testerów biorących udział w fazie beta. Przyczynili się oni do poprawienia 8 tys. błędów. Twórcy Firefoksa zachęcają teraz do pobrania wersji RC i dalszego nadsyłania informacji zwrotnych.

Warto jeszcze przypomnieć, że konkurent Firefoksa, IE9, ma w nowej wersji ujrzeć światło dzienne 14 marca, przy okazji imprezy o nazwie Beauty of the Web.

>>> Czytaj: Przeglądarki bliżej 3D - jest specyfikacja WebGL 1.0


Następny artykuł » zamknij

Druga wojna na formaty wideo

Źródło: The Mozilla Blog
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930