Finalny Internet Explorer 9 już w marcu

18-02-2011, 15:25

Najnowsza przeglądarka po wielu miesiącach przygotowań trafi wreszcie do użytkowników. Konkurencja nie szczędzi krytyki.

Niedawno Paul Rouget z Mozilli przyznał, że Internet Explorer 9 co prawda jest o wiele lepszy od swojej poprzedniej wersji, jednak do prawdziwej nowoczesności wiele mu brakuje. Jak zauważa, IE 9 zaledwie dogania konkurencyjne programy w zakresie wspierania standardów.

>>Czytaj także: Google prosi o pomoc użytkowników w walce z farmami treści

Sonda
Przetestujesz nowego Internet Explorera?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Tymczasem z zapowiedzi na stronie Windows Team Blog można wnioskować, że kolejna wersja popularnej przeglądarki zostanie udostępniona przy okazji wydarzenia Beauty of the Web. Nazwa, jak można się domyślić, nie jest przypadkowa i ma związek z nowoczesnym interfejsem Internet Explorera połączonym ze wsparciem dla najnowszych standardów.

Na blogu programistów możemy też przeczytać, że wersja beta przeglądarki została pobrana ponad 25 milionów razy, natomiast udostępnione niedawno wydanie RC (kandydujące do wersji finalnej) ściągnęły blisko dwa miliony internautów. Najprawdopodobniej finalna wersja nie będzie zawierała żadnych funkcji ponad te znane z wydania RC, więc osoby zainteresowane testami mogą już teraz pobrać przeglądarkę ze stron Microsoftu.

Polski rynek przeglądarek
fot. Ranking.pl - Polski rynek przeglądarek
Internet Explorer radzi sobie na polskim rynku przeglądarek internetowych znacznie gorzej niż w skali globalnej. Według Ranking.pl obecnie korzysta z niego 27,85 proc. polskich internautów. Taki wynik pozwolił mu na zajęcie drugiego miejsca po znacznie popularniejszym Firefoksie, który posiada 48,42 proc. udziałów w krajowym rynku.

>>Czytaj także: Pierwsza wersja testowa Opery 11.10 "Barracuda" (wideo)


Źródło: Windows Team Blog
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy