Facebook pozywa spamerów

27-01-2012, 12:13

Usługa stara się poprawiać swoje zabezpieczenia, jednak notorycznym spamerom Facebook wypowiada wojnę również w sądzie - poinformowała agencja Reuters.

Facebook pozwał w Stanach Zjednoczonych firmę, którą oskarża o nielegalne praktyki określane jako "clickjacking". W uproszczeniu jest to wykorzystywanie użytkowników witryn społecznościowych do rozsyłania niechcianych wiadomości znajomym.

Czytaj także: Google+ teraz również dla nastolatków

W przypadku Facebooka całość określana jest również jako "likejacking", gdyż użytkownicy są zachęcani do "polubienia" szkodliwych aplikacji. Zdaniem społecznościowego giganta tylko w ciągu miesiąca pozwanej firmie udało się zarobić w ten sposób 1,2 miliona dolarów.

- Zabezpieczenia to wyścig szczurów, ważne jednak, by być krok przed oszustami - tłumaczy Ted Ullyot z Facebooka. Witryna Marka Zuckerberga stara się zachowywać wysokie standardy, jeśli chodzi o rozwiązania utrudniające działanie oszustów, nie zamierza też tolerować nadużyć oraz prób włamań.

Niedawno serwis AllThignsD poinformował, że Facebook może już w maju zadebiutować na giełdzie. Sheryl Sandberg stwierdziła nawet, że jest to wręcz "nieunikniony proces". Do tej pory nikt nie potwierdził jednak oficjalnie doniesień o majowym debiucie. Według CNBC internetowa korporacja spodziewa się rekordowej wyceny przekraczającej 100 miliardów dolarów.

Czytaj także: Vevo przeniesie się na Facebooka?


Źródło: Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy