Euro 2008 w internecie nie dla wszystkich klientów TPSA

LISTY CZYTELNIKÓW 19-06-2008, 12:16
Listy Czytelników

Kolejny z listów, który nadszedł niedawno do redakcji Dziennika Internautów, dotyczy nierównego traktowania klientów Telekomunikacji Polskiej przy dostępie do internetowych transmisji meczów z Euro 2008.

****************

Temat: TPSA nie szanuje swych klientów biznesowych

Jestem klientem TPSA - posiadam u nich telefon i DSL. Ostatnio pojawiła się możliwość oglądania w internecie meczów Euro 2008 (...) i tu następuje zgrzyt - na stronie przygotowanej przez TPSA nie mogę oglądać meczów, bo nie mam neostrady tylko DSL, a przez oprogramowanie Ipla też nie - bo jestem klientem TPSA i jestem blokowany.

Oto moja korespondencja z działem technicznym Ipla:

"Witam Jestem klientem TPSA ale nie posiadam neostrady a dsl. Na stronie TPSA: Mecze na żywo - Euro 2008 nie mogę oglądać bo nie mam neostrady, a przez Iple pewnie dlatego, że jestem klientem TPSA :(
Czy jest jakaś możliwość zobaczenia meczów przez internet nie posiadając neo, a będąc klientem TPSA?"

Otrzymałem odpowiedź:

"Został Pan rozpoznany jako użytkownik TPSAi nie będzie Pan mógł obejrzeć meczów Euro 2008 przez ipla. Za materiały filmowe, które są udostępniane w ipla odpowiedzialny jest operator do którego Pan został przydzielony - w tym przypadku tpsa.
Niestety Telekomunikacja Polska zdecydowała, że dla użytkowników sieci TPSA mecze online będą emitowane przez ich stronę Mecze na żywo - Euro 2008.  Niestety mecze te zostały udostępnione tylko użytkownikom neostrady.
Znamy problem jednak bardzo nam przykro, ale w tym przypadku nie możemy Panu pomóc. Jedyne co mogę poradzić to zwrócić się z do Telekomunikacji Polskiej z reklamacją. (i to dobre:)) Może spróbować Pan poszukać innego sposobu na oglądanie meczów w Internecie..."

Żenada w pełnym zakresie...

***************

od redakcji:

Czytelnik czuje się rozczarowany rozróżnieniem na klientów "lepszych i gorszych", ale trzeba pamiętać, że Telekomunikacja Polska, biorąc udział w organizacji internetowych transmisji Euro 2008, nie miała obowiązku obdarowywania usługami dodanymi wszystkich swoich klientów.  Być może TPSA wyszła z założenia, że w pracy (usługa DSL tp jest skierowana do firm) nie czas na rozrywkę. Z drugiej strony, firmy korzystające z tej usługi raczej nie potrzebują zewnętrznego nadzorcy, choć zdania pracodawców w tej kwestii mogą być oczywiście podzielone.

Wysłaliśmy do biura prasowego Telekomunikacji Polskiej pytanie, dlaczego klienci jednej z usług tej firmy otrzymali dostęp do transmisji, a inni nie. Czekamy na odpowiedź.


UWAGA: UWAGA: Wybrane listy, przesłane do redakcji Dziennika Internautów, publikujemy, by umożliwić ich autorom dotarcie do szerszego grona odbiorców. Czytelnicy mogą podzielać zawarte w nich poglądy lub mieć odmienne zdanie - zachęcamy do wyrażania swoich opinii w komentarzach. Treści publikowanych listów mogą zawierać prywatne poglądy internautów, które nie odzwierciedlają poglądów redakcji DI. Listy prosimy kierować na adres: listy@di.com.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy