Eksperci już planują cyfryzację w Polsce

26-09-2007, 09:41

Wczoraj rozpoczął pracę zespół projektowy ds. cyfryzacji, powołany w związku z porozumieniem o współpracy w zakresie cyfryzacji telewizji oraz świadczenia usług multimedialnych pomiędzy Telewizją Polską, Polskim Radiem oraz Polkomtelem.

Na początku zespół ma zająć się opracowaniem rozwiązań w ramach rozważanych modeli biznesowych. Analizie poddane zostaną takie zagadnienia, jak oferowanie usług interaktywnych, usługi na żądanie ("on demand"), cyfryzacja archiwów czy rozwój portali internetowych.

Eksperci pracują obecnie także nad odpowiednim doborem treści dla poszczególnych grup klientów, w tym tych doceniających mobilny dostęp do internetu. W ramach prac zespołu ma również zostać doprecyzowany podział ról w zakresie zarządzania multipleksami - czytamy w informacji prasowej.

Czy projekt mający za sobą trzech potężnych graczy oraz wsparcie Rządu RP faktycznie jest szansą na udostępnienie każdemu Polakowi taniego dekodera cyfrowego? Tego najwcześniej dowiemy się za kilkanaście miesięcy. Miejmy jednak nadzieję, że poczynione kroki przyczynią się do szybkiej cyfryzacji polskich domów.

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy