Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Rekrutacja do Policji obejmuje kilka etapów egzaminów, który kusi tysiące kandydatów każdego roku. Wymagania i zainteresowanie jest dosyć wysoki, więc większość chętnych na pewno nie dostanie pracy w tych służbach mundurowych. Tylko najlepsi kandydaci będą mieli szansę na podjęcie pracy w Policji i pięcie się po szczeblach kariery.

policja

Jak przygotować się do poszczególnych etapów egzaminu do Policji?

Solidne przygotowanie do testów.

Przygotowanie do egzaminów to niezbędna podstawa, gdyż bez solidnego treningu i nauki raczej nie ma się szans na zaliczenie testów na dużą ilość punktów. Trening kondycyjny połączony z nauką na egzamin fizyczny to doskonały przepis na sukces na testach do Policji. Trzeba na to poświęcić co najmniej kilka miesięcy, żeby mieć sporą szansę na sukces.

Dwa pierwsze etapy to test sprawności fizycznej oraz testy psychologiczne, które sprawiają sporo kłopotów kandydatom, którzy nie przygotowali się do egzaminów. Trzecim jest test wiedzy do Policji, który zawiera 40 pytań zamkniętych z odpowiedziami jednokrotnego wyboru.

Testy do Policji w 2020 roku. Jak wyglądają?

Niewiele różnią się od tych z poprzednich lat. Dzielą się na cztery zróżnicowane etapy, które pozwalają egzaminatorom na kompleksową ocenę zdolności i możliwości poszczególnych kandydatów.

Każdy etap jest punktowany oraz liczy się do finalnego wyniku, który ma bezpośredni wpływ na rekrutację.

TSF - Test Sprawności Fizycznej

Formuła testów fizycznych jest jednakowa niemal od początku istnienia egzaminów do Policji. Jednak każdego roku wymagania są obniżane z powodu spadającej, ogólnej kondycji społeczeństwa.

Każdy egzamin składa się z 6 ćwiczeń, które są zaplanowane w formie stacji. Na ich pokonanie mamy 1 minutę i 41 sekund, co daje nam zaliczenie egzaminu i najniższą pozytywną ocenę.

Jakie ćwiczenia są na egzaminie fizycznym?

  • Przenoszenie manekina;
  • Bieg wahadłowy;
  • Rzut piłką lekarską;
  • „Brzuszki”;
  • Przewroty do przodu i w tył;
  • Skok przez ławkę gimnastyczną.

TSO - Test Wiedzy Ogólnej

Każdy arkusz na teście z wiedzy ogólnej to 40 pytań zamkniętych, gdzie możliwa jest tylko jedna poprawna odpowiedź.

Wiedz potrzebna na egzamin obejmuje ustawy prawne, zasady funkcjonowania państwa oraz wszystkie informacje, którymi musi operować policjant w trakcie wykonywania codziennych obowiązków.

Test psychologiczny

Dzieli  się na trzy podetapy, czyli test na inteligencję, test osobowości oraz rozmowę z psychologiem. W trakcie rozmowy zostaną podsumowane wyniki poprzednich egzaminów oraz mogą zostać zadane dodatkowe pytania, jeżeli psycholog uzna to za konieczne.  

Rozmowa kwalifikacyjna, czyli „wywiad zorganizowany”

W trakcie rozmowy, każdy kandydat zostanie gruntownie przepytany przez zawodowych policjantów. Pozwala to na wyczucie, czy kandydat jest podatny na stres co jest jednym z kluczowych wyznaczników dobrego policjanta, który nie powinien dać się opanować stresowi.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:

fot. DALL-E




fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E


Tematy pokrewne:  

tag egzamin do policji