Nie od dziś wiadomo, że z czasem wszystko trafia do Internetu. Jednak ostatni rok w sposób dobitny pokazuje, że nawet pszczoły już w sieci bzyczą z czego cieszą się pszczelarze i ich pasieki. Popularność produktów pszczelich z roku na rok rośnie jak również ich oferta dostępna przez Internet.
Prawdopodobnie na fali mody na zdrową żywność czy mówiąc ogólniej produktów naturalnych do łask wracają produkty pszczele. Większość z nas kojarzy pszczoły z miodem (i bardzo słusznie) jednak oprócz samego miodu mamy także kilka innych produktów pochodzenia pszczelego typu: pyłek pszczeli (kwiatowy), pierzga, propolis (kit pszczeli), mleczko pszczele. Wychodząc naprzeciw trendom zakupowym pszczelarze coraz chętniej pojawiają się w sieci. Dotychczas podstawowym kanałem sprzedażowym produktów API w Internecie była platforma Allegro, gdzie królował typowy miód wielokwiatowy. Dziś w sieci można znaleźć kilkanaście e-sklepów z miodami odmianowymi typu miód spadziowy, miód faceliowy, miód gryczany, miód nawłociowy a nawet miód klonowy czy miód malinowy. Na stronie www.sloikmiodu.pl znalazłem nawet miód truskawkowy i miód kasztanowy. Na tym przykładzie doskonale widać, że Internet znów ułatwił nam, klientom dostęp do ciekawszych i bardziej wyszukanych produktów.
Również rzadkie oraz ciekawe miody można kupić na platformie Ebay. Jednym z takich produktów jest miód manuka, który od kilku lat szturmuje Internet, apteki a przede wszystkim nasze portfele. Produkt ten w wikipedii opisany jest zaledwie dwoma zdaniami jednak mimo tego cena zakupu słoika o masie 250g to około 140 zł.
Tradycyjne zakupy miodów i produktów pszczelich odbywały się najczęściej bezpośrednio u pszczelarzy gdzie w zależności okresu dostępne były konkretnie odmiany. Jednak ich liczba zwykle była ograniczona do dwóch maksymalnie trzech. Wiadomo, że konkretna pasieka, nawet jeśli jest tzw. wędrowna będzie gromadziła nektar z okolicznych pól, łąk czy lasów. Zatem głównym czynnikiem wpływającym na dostępność miodów odmianowych czy pyłków kwiatowych jest występująca roślinność. Dodatkowo należało liczyć się z tym, że konkretne rośliny mają swój okres kwitnienia co zaś przy różnych odmianach roślin może mieć miejsce w różnych momentach roku. Zatem był to klasyczny rynek podaży czyli kupowało się to co w danym momencie było dostępne.
Dziś przeglądając dostępną w Internecie ofertę miodów odmianowych aż ciężko pokojarzyć wygląd wszystkich tych roślin, już nie wspominając o ich kwiatach. Ale co ciekawsze i fajniejsze mamy dostępne niezliczone możliwości nowych doznań smakowych. Gorąco zachęcam do smakowania miodów odmianowych gdyż są to produkty niezwykle zdrowe, a przy tym pyszne. Ze swojej strony polecam miód meksykański PINIATA. UWAGA! Różne odmiany miodów mają odmienne właściwości lecznicze o których więcej można poczytać na blogu miodoterapia.pl.
Warto również zainteresować się kosmetykami na bazie wyrobów pszczelich. Do tanich należą między innymi fantastyczne mydełka z miodem, woskiem lub pyłkiem pszczelim. Natomiast na zimę rewelacyjnie się sprawdza masło do ust. Generalnie pszczelarze bardzo intensywnie rozwijają asortyment na bazie produktów pszczelich co widać na przykład w koszach prezentowych.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
Wpływ neutralności Internetu lub jej ograniczenia na rozwój polskiej gospodarki
|
|
|
|
|
|