Dropbox jak Megaupload: wprowadza dzielenie się plikami linkiem

24-04-2012, 10:36

Użytkownicy popularnego narzędzia Dropbox mogą teraz dzielić się plikami z dowolnego katalogu w usłudze, wysyłając po prostu link znajomym - czytamy na blogu usługi. Warto zauważyć, że w podobny sposób działała również witryna Megaupload.

- Prezentujemy dziś zupełnie nowy sposób dzielenia się: teraz możecie wysyłać linki do waszych plików i folderów - informują twórcy usługi Dropbox na swoim blogu. W rzeczywistości jednak rozwiązanie istnieje już od pewnego czasu, także w samym Dropboksie.

Czytaj także: Dropbox z nowym interfejsem webowym

Do tej pory użytkownicy mogli wysyłać linki jedynie do materiałów, które znajdowały się w folderze "Public" oznaczonym jako publicznie dostępny. Ułatwiało to dbanie o prywatność, gdyż w prosty sposób można było sprawdzić, do jakich materiałów mogą uzyskać dostęp inni internauci.

Obecnie sytuacja wygląda nieco bardziej skomplikowanie, a wykorzystując link możemy się teraz dzielić materiałami z dowolnego katalogu. Jak tłumaczą przedstawiciele Dropboksa, pliki, do których przesyłamy linki, nie zawsze pobierane będą automatycznie na dysk, a treści multimedialne, takie jak zdjęcia czy filmy, przejrzeć możemy po prostu z poziomu witryny narzędzia.

Co ciekawe, obecnie Dropbox znacznie zbliżył się do modelu działania witryny Megaupload, którą na początku roku zamknęło FBI. W tym przypadku użytkownicy nie są jednak w żaden sposób wynagradzani za pliki przesyłane do strony, a zatem internautom brakuje również motywacji do udostępniania ciekawych multimediów.

Czytaj także: Megaupload chciało wejść na giełdę


Źródło: Dropbox
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy