Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Doznałeś uszczerbku na zdrowiu? Uzyskaj wysokie odszkodowanie

27-10-2022, 12:18

Za uszczerbek na zdrowiu doznany w wyniku wypadku należy się odszkodowanie. Jak je otrzymać we właściwej wysokości?

Zgłoszenie szkody u ubezpieczyciela - jak to zrobić? 

Przede wszystkim jak najszybciej. Ze zgłoszeniem szkody nie ma co zwlekać. Możesz to zrobić telefonicznie, osobiście w oddziale towarzystwa ubezpieczeniowego lub u agenta, przez internet, tzn. za pomocą specjalnego formularza, przez aplikację lub drogą e-mailową czy tradycyjną drogą pocztową. 

Zgłaszając szkodę osobową należy podać imię i nazwisko osoby poszkodowanej, dane dot. sprawcy (w tym przede wszystkim numer jego polisy), okoliczności w jakich doszło do zdarzenia oraz jego datę. W przypadku uszczerbku na zdrowiu należy gromadzić wszelkie dokumenty związane z leczeniem oraz rehabilitacją, m.in.: 

  • karta ambulatoryjna,
  • zaświadczenia lekarskie,
  • wyniki badań. 

Warto gromadzić wszelkie paragony czy faktury za koszty poniesione w związku z leczeniem czy rehabilitacją. Bardzo często wymagane są dokumenty, które świadczą o zakończonym już leczeniu. Chodzi tutaj szczególnie o złamania oraz inne obrażenia, które udaje się wyleczyć w krótkim czasie. Niestety jednak niektóre choroby czy dolegliwości pojawiają się dopiero po jakimś czasie po wypadku. Pamiętaj, że w takiej sytuacji możesz wnioskować o kolejne świadczenia za szkodę osobową. 

Po zgłoszeniu szkody firma ubezpieczeniowa prawdopodobnie zdecyduje się na tzw. zaoczną komisję lekarską, tzn. że specjaliści przeanalizują przesłaną przez Ciebie dokumentację. Zdarza się jednak, że towarzystwo ubezpieczeniowe zleca przeprowadzenie naocznej komisji lekarskiej. 

Ile powinno wynosić odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu? 

To oczywiście zależy od rodzaju urazu. Warto jednak podkreślić fakt, że odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu to nie jedyne świadczenie, które może z OC otrzymać poszkodowany. Oprócz tego, oczywiście w zależności od sytuacji osoby poszkodowanej i rodzaju urazu, można wnioskować o rentę na zwiększone potrzeby, rentę wyrównawczą czy zwrot kosztów leczenia.   

Wielu poszkodowanych zwraca uwagę na to, że ubezpieczyciel wypłacił im odszkodowanie na podstawie w ich opinii zbyt niskiego procentu trwałego uszczerbku na zdrowiu. Świadczenie często nie uwzględnia wszystkich odniesionych w wyniku wypadku obrażeń oraz nie pokrywa poniesionych przez osobę poszkodowaną kosztów leczenia czy rehabilitacji. 

Warto skorzystać z pomocy wyspecjalizowanej firmy odszkodowawczej. Wówczas otrzymasz informację o tym, ile powinno wynosić odszkodowanie oraz które inne świadczenia Tobie się należą. 

Doznałeś uszczerbku na zdrowiu? Uzyskaj wysokie odszkodowanie

Fot. Pixabay

Źródło: Publikacja partnera


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:







fot. Freepik



fot. Freepik



fot. Freepik