Dostawca Pentagonu zhakowany przez profesjonalistów

30-05-2011, 16:35

Firma Lockheed Martin produkująca m.in. samoloty na zlecenie Pentagonu musiała się zmierzyć z atakiem hakerów w drugiej połowie maja.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Jakiś czas temu Pentagon brał pod uwagę nawet militarne ataki w odwecie za włamania hakerów. Jak można się było łatwo domyślić, cyberprzestępcy coraz chętniej wyciągają jednak ręce po interesujące informacje.

Sonda
Wykorzystujesz tokeny do uwierzytelniania?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Niedawno przekonała się o tym firma Lockheed Martin, która produkuje m.in. najnowsze rodzaje myśliwców. Pracownicy przedsiębiorstwa na szczęście szybko dostrzegli niebezpieczeństwo i odpowiednio zareagowali, jednak cała sytuacja i tak budzi wiele kontrowersji.

Nieoficjalnie mówi się o wykorzystaniu podczas włamania kodów dla tokentów SecurID, których pracownicy używali do uwierzytelniania podczas zdalnego logowania się do sieci firmy. Taką wersję wydarzeń mogą potwierdzać doniesienia Reutera, który wspomina o zablokowanym dostępie przez VPN oraz wymianie tokenów.

Zobacz także:

Sieci VPN. Zdalna praca i bezpieczeństwo danych

To drugie, poszerzone wydanie praktycznego przewodnika dla administratorów sieci firmowych, którzy zajmują się wdrażaniem rozwiązań umożliwiających pracę na odległość. Książka opisuje wszystkie aspekty konfigurowania tuneli VPN z wykorzystaniem protokołów IPSec oraz SSL w systemach Linux, Windows oraz routerach Cisco.*

Lockheed Martin uspokoiło, że cyberprzestępcy nie uzyskali żadnych informacji związanych z pracownikami firmy ani jej klientami. Obecnie sprawą zajmują się amerykańskie służby specjalne, jednak podejrzewa się, że za atakiem mogą stać włamywacze z Chin, którzy mają już na koncie kilka podobnych incydentów.

 

* Linki afiliacyjne. Kupując książki poprzez te linki wspierasz funkcjonowanie redakcji Dziennika Internautów.


Źródło: New York Times


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.