Dokumenty Google offline?

29-01-2008, 21:46

Dokumenty i Arkusze Google być może będą dostępne w przyszłości bez aktywnego połączenia z internetem. W sieci pojawiły się informacje o eksperymentalnej funkcji dostępu do dokumentów w trybie offline za pomocą rozszerzenia Google Gears.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Google Gears to rozszerzenie stworzone przez Google i udostępniane jako wolne oprogramowanie. Dzięki niemu możliwe jest korzystanie z aplikacji internetowych bez połączenia z internetem.

Dotychczas Google Gears znane jest przede wszystkim z opcji "offline" w Google Reader - czytniku kanałów RSS. Po zainstalowaniu rozszerzenia możliwe jest pobranie subskrybowanych kanałów RSS na swój komputer, aby przeglądać je bez dostępu do internetu.

Dzięki Google Gears z możliwości edycji dokumentów w trybie offline aplikacji internetowej korzystać można również od jakiegoś czasu w Zoho Writer, edytorze tekstu stanowiącym część pakietu Zoho Office Suite. Jest to jak na razie jedyny internetowy procesor tekstu dostępny zarówno z aktywnym połączeniem internetowym jak i bez niego.

Sytuacja może się jednak wkrótce zmienić. W poniedziałek Tony Ruscoe, jeden z autorów bloga Google Blogoscoped poinformował, że w jego koncie Google pojawiła się możliwość skorzystania z eksperymentalnej funkcji pozwalającej pobrać z dokumenty i korzystać z nich w trybie offline.

Funkcjonalność ta jest jeszcze w bardzo wczesnej fazie rozwoju. Po zsynchronizowaniu swoich dokumentów i odłączeniu internetu Ruscoe nie mógł nawet przejrzeć ich zawartości. Możliwe było jedynie przeglądanie listy, zmienianie nazw i "ogwiazdkowanie" dokumentu.

Zadziałała za to synchronizacja, po przywróceniu dostępu do internetu na koncie Google blogera zostały zastosowane zmiany dokonane w trybie offline.

Na dostęp do możliwości edytowania swoich dokumentów bez dostępu do internetu przyjdzie nam więc jeszcze poczekać. Jeśli jednak Google w przyszłości położy większy nacisk na dostęp do swoich aplikacji bez aktywnego połączenia internetowego, możemy być świadkami batalii między firmą z Mountain View a Microsoftem, bezdyskusyjnym liderem na rynku aplikacji biurowych.

Źródło: Google Blogoscoped


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.