Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Piły ukosowe, nazywane również ukośnicami, są stosowane głównie w branży stolarskiej, do szeroko rozumianej obróbki drewna. Ze względu na ich dużą wytrzymałość, niektórzy producenci deklarują, że sprzęt poradzi sobie nawet z cięciem metalu i tworzyw sztucznych. Ukośnice stanowią alternatywę dla wyrzynarek oraz dużych pił stołowych. Oferują one bardzo dobre parametry cięcia i wykończenia na bardzo wysokim poziomie. Krawędzie, które powstają po przecięciu elementów drewnianych – głównie paneli czy desek podłogowych, są równe i estetyczne. Biorąc pod uwagę precyzję obróbki danych materiałów, mogą one być z powodzeniem stosowane w aranżacji balustrad, a także produkcji elementów obudowy szaf, czy słupków.

Do czego służy ukośnica?

Charakterystyka piły ukosowej z posuwem

W branży związanej z obróbką drewna, czyli na przykład stolarce, piły ukosowe są cenione ze względu na wysoką precyzję cięcia. Takie narzędzia dostępne są w atrakcyjnych cenach na https://www.bricoman.pl/elektronarzedzia/przecinarki/przecinarki-do-drewna.   Bardzo dobra jakość wykończenia jest gwarantowana przez szeroki zakres regulacji, który pozwala dokładnie dopasować kąt cięcia. Dzięki temu uzyskuje się idealnie równe panele podłogowe, czy też komponenty do tworzenia mebli oraz deski do budowy altan. Ze względu na bardzo szerokie spektrum zastosowania, ukośnice sprawdzą się zarówno w przydomowych warsztatach, jak i firmach stolarskich. Jest ona bezpieczniejsza w użytkowaniu od pilarki stołowej, ale nie jest w stanie w 100 procentach jej zastąpić. Można ją więc wykorzystywać dodatkowo, jako element uzupełniający wyposażenie warsztatu. 

Zalety piły ukosowej

Jeśli chodzi o wielofunkcyjność piły ukosowej, przede wszystkim świetnie widoczna jest jej ogromna możliwość cięcia. Moze ona bowiem ciąć w wielu wymiarach, gwarantując przy tym najwyższy poziom precyzji. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie nawet bardzo skomplikowanych cięć pod różnymi kątami. Jest to szczególnie istotne w przypadku, gdy produkowane są meble. Istotne jest bowiem zachowanie precyzji co do milimetra, aby meble składały się bezproblemowo. Ważne jest także ustawienie odpowiedniego kąta na podziałce piły ukosowej z posuwem. Każdy wymiar można dopasować kątowo.

Czy piła ukosowa może być stosowana do produkcji mebli?

Czy można samodzielnie wyciąć elementy mebli za pomocą piły ukosowej? Oczywiście! Takie zadania realizowało już wielu majsterkowiczów. Efekt końcowy może być bardzo zaskakujący dla wielu osób. Precyzja, z jaką pracuje piła ukosowa z posuwem w pełni wystarczy do tego, aby tworzyć wysokiej jakości meble. Ucięte nią elementy można składać bez obaw o to, że pojawią się jakiekolwiek szczeliny. 

Piła ukosowa w pracach ciesielskich

Piłę ukosową z posuwem bardzo często wykorzystuje się także w trakcie prowadzenia prac ciesielskich. Na rynku znaleźć można wiele różnych modeli tego narzędzia. Duże piły umożliwiają przycinanie belek nawet o wymiarach 15x25 cm, a nawet większych. Właśnie dlatego wykonanie nawet więźby dachowej do altanki czy innych, bardziej skomplikowanych konstrukcji, nie będzie żadnym problemem. Istotne jest tylko odpowiednie przycięcie materiału, które umożliwi idealne złożenie elementów.  


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:

fot. Sophos




fot. Freepik




fot. Freepik





Tematy pokrewne:  

tag ukośnicatag piła ukosowatag Piła