Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Dlaczego warto skorzystać ze skupu samochodów?

16-04-2021, 13:50

Skupy samochodów możemy spotkać praktycznie w każdej większej miejscowości. Rynek wtórny samochodów kwitnie, więc i takie firmy mają rację bytu. Jak działają skupy aut, na co uważać przy wybieraniu kontrahenta i kto skorzysta na współpracy z takim przedsiębiorcą? O tym w poniższym artykule.

Jak to w życiu, jeden skup nie będzie równy drugiemu. Niestety, w każdej branży znajdziemy zarówno przedsiębiorców uczciwych, którzy chcą zarobić, ale w taki sposób, by obie strony transakcji były zadowolone. Niestety możemy spotkać także tych, którzy na naszym nieszczęściu będą chcieli zarobić jak najwięcej. Dlatego też, musimy bardzo uważać przy wyborze odpowiedniego kontrahenta. Sprawdźmy opinie w Internecie, sprawdźmy firmę w CEIDG lub KRS. Po prostu bądźmy czujni, w końcu chodzi o nasze pieniądze.

Dla kogo auto skup?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się dziecinnie prosta. Ze skupu aut może skorzystać tak naprawdę każdy dorosły właściciel samochodu. Niemniej, najbardziej zainteresowani takim rozwiązaniem będą właściciele samochodów wysłużonych, które być może mają wady zarówno techniczne jak i wizualne, a ponadto nie są już potrzebne właścicielowi, jednak ten chciały jeszcze na nich trochę zarobić. Ważne, że skupy aut prawdopodobnie będą również zainteresowane samochodami uszkodzonymi czy powypadkowymi i pokolizyjnymi. Jeśli posiadamy auto, którego raczej szybko nie sprzedamy w serwisach typu otomoto.pl, lub po prostu nie mamy czasu na zabawy związane ze zdjęciami i wystawianiem auta w różnych portalach, warto zapoznać się z usługami i ofertą lokalnego autoskupu.

Ile pieniędzy dostanę za swoje auto?

Ostateczna cena samochodu będzie zależała od bardzo wielu czynników takich jak przebieg, rocznik, kolor, wady techniczne i wizualne, stan blacharki. Niemniej, wysokiej jakości skupy, wyceniają auto na podstawie rozmowy telefonicznej. Tak, to możliwe! Uznane firmy jak np. skup samochodowy w Piekarach Śląskich podadzą wstępną wycenę nawet po pierwszej rozmowie! Dzięki takiemu podejściu, samochód można sprzedać nawet w 24 godziny od pierwszego kontaktu, co można nazwać transakcją błyskawiczną. Działająca na Śląsku firma, o której wspomnieliśmy, ponadto w trakcie oględzin i po ustaleniu satysfakcjonującej dla obu stron ceny, przygotowuje wszystkie dokumenty, a samochód odbiera lawetą ze wskazanego miejsca, co jest niezwykle komfortowe i wygodne dla sprzedającego, który zazwyczaj odchodzi z uśmiechem na ustach, że pozbył się problemu.

Co z samochodami totalnie uszkodzonymi?

To ciekawe, jednak firmy, które działają pod szyldem skupów aut, będą zainteresowane także samochodami uszkodzonymi i rozbitymi, które tak naprawdę nadają się na autokasację. Różnica jest taka, że na Stacji Demontażu nie otrzymamy za ten samochód ani grosza, a skup zapłaci nam drobne pieniążki nawet za taki wrak. Następnie samochód zostaje rozebrany, sprawne części trafiają na rynek wtórny, a reszta zostaje poddana autozłomowaniu. Co ważne, otrzymamy wszelkie dokumenty, które pozwolą nam wyrejestrować pojazd w miejscowym urzędzie, a cały proces odbywa się zgodnie z wszelkimi standardami środowiskowymi i prawnymi. Tak, to prawda. Oddając nasz pojazd na kasację, jesteśmy "eko".


Ostatnie artykuły:
Tematy pokrewne:  

tag skup auttag nols


« Sierpień 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031