Jedną z najczęściej praktykowanych form oszczędzania środków jest ich lokowanie na bankowych kontach oszczędnościowych. Relatywnie nieduże zyski związane są m.in. z większą elastycznością i możliwością zwrócenia włożonych funduszy w dowolnym momencie. Konta oszczędnościowe pozwalają zwiększać ilość zgromadzonych środków sukcesywnie, czyli wraz z upływem czasu. Czym dokładnie są konta oszczędnościowe oraz co sprawia, że warto zapoznać się z ich rankingiem?
Dużą zaletą korzystania z kont oszczędnościowych jest możliwość wpłacania i wypłacania środków w dowolnie wybranym momencie. Zwiększa to elastyczność i pozwala na łatwiejsze zarządzanie własnymi finansami. W sensie technicznym konto oszczędnościowe działa podobnie, jak każde inne konto osobiste w banku. W wielu przypadkach można zarządzać środkami zdalnie, np. wydając polecenia przelewania pieniędzy poprzez aplikację mobilną czy przeglądarkę.
W wielu przypadkach inwestowanie środków na koncie oszczędnościowym będzie korzystniejsze dla klienta. Nie należy w tym przypadku mylić oszczędzania na koncie z lokatą, która często wiąże się z koniecznością podpisania umowy na określony czas. W przypadku przelewania funduszy na konto oszczędnościowe, możemy dowolnie rozporządzać środkami bez ryzyka ponoszenia kar, o ile takie nie zostały przewidziane w regulaminie usług.
Czy konta oszczędnościowe pozbawione są wad? Nie do końca. Warto pamiętać, że niektóre banki oferują atrakcyjne oprocentowanie tylko przez określony czas. Promocje zapewniają wysokie oprocentowanie przez pierwsze kilka miesięcy, a następnie banki obniżają je do standardowego poziomu. Dlatego przed założeniem konta oszczędnościowego warto sprawdzić, jakie warunki obowiązują po okresie promocyjnym.
Banki prześcigają się w sposobach, które mają na celu zachęcenie nowych klientów do otworzenia rachunku. Jedną z najczęstszych praktyk jest proponowanie korzystnych warunków założenia konta dla osób nie posiadających jeszcze rachunku w danym banku. Inne promocje dla nowych klientów wiążą się m.in. z bonusami za założenie konta czy też ze zniesieniem prowizji za dokonywanie przelewów z konta oszczędnościowego. Warto sprawdzać konkretne oferty, na przykład tutaj: https://polakoszczedza.pl/najlepsze-konto-oszczednosciowe-ranking-kont/ zerkając na przygotowany ranking kont oszczędnościowych, aby być z nimi na bieżąco.
Zysk to kwota depozytu pomnożona przez oprocentowanie oraz czas trwania. Do obliczenia zysków ważne jest także to, czy środki zwiększają się w skali rocznej, czy też oprocentowanie podawane jest w innym okresie. Co więcej, może być ono stałe lub zmienne. Kolejnym czynnikiem jest kwota depozytu. Co zrozumiałe, im większa kwota, tym większy potencjalny zysk. Rzeczywisty zysk jest obniżony prowizjami, opłatami oraz podatkami, których szczegóły są zawsze wyodrębnione w umowie.
Ranking kont oszczędnościowych jest przydatnym narzędziem przy wyborze najlepszej oferty. Koniecznie zapoznaj się z wyróżnionymi propozycjami.
Foto i treść: materiał partnera
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|