Coraz częściej pojawiające się gry MMO z serii RPG w formie Free to Play to tak naprawdę swoista odpowiedź producentów na rosnące piractwo. Pojawienie się takich produkcji znacząco obniża próg dostępności takich gier dla wszystkich, także biedniejszych, ale z drugiej strony pojawiają się tam mikropłatności. Dlaczego więc gry te pomimo tego cieszą się taką popularnością?
Model Free to Play oznacza, że producent udostępnia nam podstawową wersję swojej gry zupełnie za darmo. Wystarczy więc wejść na jego stronę internetową, pobrać sobie grę, zainstalować i cieszyć się nią legalnie, a do tego zupełnie za darmo. Na czymś producenci muszą jednak zarabiać i są to mikropłatności. Polega to na tym, że do swojej podstawowej wersji gry możemy dokupić różnego rodzaju dodatki, które z reguły pojedynczo nie kosztują zbyt wiele, ale przy podsumowaniu ich większej grupy suma robi się niezła. O wiele lepszym rozwiązaniem wydaje się więc zakup po prostu pełnej wersji gry, gdzie za jednorazową płatność dostajemy wszystko i nie musimy się o nic martwić. Gry w modelu F2P są jednak popularne, a wynika to z tego, że wielu producentów bardzo uczciwie podchodzi do swoich graczy.
Za bardzo dobry przykład można tutaj uznać chociażby niesamowicie popularną przecież grę World of Tanks, która bije rekordy popularności i która w formie Free2Play pozwala na naprawdę wspaniałą rozrywkę bez płacenia ani grosza. Wszystkie elementy dostępne przez mikropłatności to różnego rodzaju dodatki, które ułatwiają grę, nieco ją poszerzają, ale nie tworzą jednocześnie takiej sytuacji, gdzie gracze darmowi mają mniejsze szanse z graczami, którzy na grę wydali ogromne pieniądze. To zdrowe podejście na całe szczęście stosuje większość producentów dobrych gier MMO, które znajdziemy chociażby na portalu mmorpg.net.pl, i których dodatki w postaci mikropłatności nie sprawiają, że możemy stać się wyraźnie lepsi pośród innych graczy, którzy nie płacą nic. Wielu producentów gier tego typu poszło nawet jeszcze dalej. Najbardziej wytrwali gracze są w stanie bowiem wypracować sobie płatne dodatki aktywnością w grze. Możemy więc chociażby zbierać jakieś cenne surowce z gry, które potem da się wymieniać na diamenty, za które normalnie należy zapłacić i które stanowią walutę w grze do kupowania właśnie dodatków. To kolejne uczciwe i wartościowe podejście.
Przy okazji nie możemy jednak nie wspomnieć o tym, że niektórzy producenci gier niestety jednak chcą wycisnąć z graczy nawet najdrobniejszy grosz. Zdarzają się darmowe produkcje MMORPG gdzie początkowo mamy ogromne możliwości, przez co szybko wciągamy się w grę. Odpowiednio wygenerowane skrypty w pewnym momencie sprawiają jednak, że bez zakupu dodatków po prostu się nie da grać sensownie dalej. Na całe szczęście jednak to wymuszanie kupowania traci na popularności, gdyż gry tego typu dość szybko umierają śmiercią naturalną.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|