Darmowy kurs dla programistów Windows Azure (wideo)

18-10-2011, 20:06

Firma Microsoft zaprasza na bezpłatny kurs internetowy dotyczący tworzenia aplikacji na platformę Windows Azure. Kurs skierowany jest zarówno do początkujących programistów, jak i profesjonalistów pragnących odświeżyć swoje umiejętności. Celem kursu jest przekazanie w kilkunastu krótkich odcinkach informacji niezbędnych do stworzenia pierwszej aplikacji z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi Microsoft.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Windows Azure to rozwiązanie klasy Platform As a Service (PaaS), które zapewnia wirtualne środowisko hostingowe, oferujące spore możliwości skalowania, dużą wydajność i dowolną ilość miejsca do przechowywania danych. Cechy te umożliwiają przeniesienie w chmurę praktycznie dowolnego, już istniejącego rozwiązania, a także zaadresowanie scenariuszy biznesowych, które ze względów technologicznych do tej pory nie mogłyby być zrealizowane lub ich realizacja byłaby zbyt kosztowna.

Czytaj też: Novell i Microsoft nawiązują "chmurową" współpracę

Podczas kursu przybliżone zostaną zagadnienia rozwiązań chmurowych, ich typów oraz przedstawione będą informacje o już działających usługach wykorzystujących cloud computing. Wraz z ekspertami Microsoftu będzie można założyć konto Azure, krok po kroku stworzyć pierwszą aplikację i zdobyć wiedzę na temat narzędzi dostępnych dla programistów tworzących rozwiązania wykorzystujące Azure. Szkolenie będzie okazją do poznania w praktyce najistotniejszych elementów platformy: Azure Storage, Blobs, Queues, Tables, a także architektury i zasad zarządzania bazą danych SQL Azure.

Środy z Windows Azure

Udział w kursie jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Aby go rozpocząć, wystarczy pobrać za darmo Windows Azure SDK. Cykl zajęć przygotowany jest w formie nie dłuższych niż 15 min prezentacji wideo zamieszczanych w sieci regularnie raz w tygodniu - w każdą środę - i potrwa do 23 listopada 2011. Wszystkie odcinki dostępne są pod adresem: channel9.msdn.com

Uczestnicy kursu mogą również skorzystać z pomocy ekspertów Microsoftu oraz specjalistów IT, którzy będą odpowiadali na pytania związane z kursem i omawianymi narzędziami w specjalnym wątku na portalu CodeGuru.


Następny artykuł » zamknij

Fundusze UE wydawane za wolno


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.