Daj się ponieść pasji kodowania - HackFest 2012 nadchodzi

PATRONAT MEDIALNY 30-03-2012, 09:21

48 godzin, 2 880 minut, 172 800 sekund – dokładnie tyle potrwa maraton programistyczny HackFest. Co można zrobić w tym czasie? Dać się ponieść pasji kodowania i zmierzyć się z innymi programistami w tworzeniu najciekawszych aplikacji internetowych.

HackFest jest skierowany zarówno do koderów - amatorów, jak i tych działających już w branży. W założeniu ma skupiać ludzi, których pasjonuje technologiczna strona tworzenia aplikacji internetowych. Poza stroną programistyczną, HackFest to również część edukacyjna oferująca sporą dawkę wiedzy z zakresu technologii. Najważniejsze jednak, aby mieć głowę pełną pomysłów i zapał do tego, aby w ciągu 48 godzin spontanicznie stworzyć jak najciekawszą aplikację web.

O tym, że można, a inicjatywy tego typu wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem, świadczą wyniki II edycji HackFestu, która odbyła się jesienią 2011 - powstało wówczas 20 aplikacji.

- Hackfest był dla nas okazją do sprawdzenia swoich umiejętności pod presją czasu oraz stworzenia czegoś, co nas bardzo interesuje. Mogliśmy również podzielić się swoimi pomysłami z resztą uczestników, usłyszeć ich opinię, a także fachowe wskazówki Mentorów - relacjonuje Justyna Żarna, uczestniczka HackFest 2011.

Twórcom jednej ze zwycięskich aplikacji tak bardzo spodobała się idea HackFestu, że postanowili włączyć się w organizację tego eventu wraz z Fundacją Polak 2.0. Dlatego druga, poza Poznaniem, baza tegorocznego HackFestu będzie mieścić się w Bielsku-Białej, rodzinnym mieście laureatów.

Zasady wzięcia udziału w HackFest są proste. Należy się zarejestrować na hackfest.pl i wybrać jedną z trzech lokalizacji: Bielsko-Biała, Poznań lub online. Swój udział mogą zgłosić maksymalnie 3-osobowe zespoły. Każdy z zespołów ma 48 godzin, aby stworzyć aplikację w jednej z wybranych kategorii tematycznych, które zostaną wkrótce opublikowane.

III edycja HackFestu odbędzie się w dniach 13-15 kwietnia, równolegle w Poznaniu (Eureka Technology Park w Dąbrowie k. Poznania) oraz w Bielsku Białej (szczegóły wkrótce). Chętnych do wzięcia udziału w maratonie, którzy nie będą mogli pojawić się w żadnej z lokalizacji, organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału zdalnie. Informacje i zapisy na hackfest.pl

Partnerem Strategicznym HackFestu jest Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości. Energetycznie wsparcie zapewnia Burneika Sports. HackFest wspierają również INEA, Dell, Eureka TP oraz Sello. Jeśli chcesz dołączyć do grona Partnerów, napisz na hackfest@hackfest.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy