Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Koncentratory tlenu to przykład rozwoju medycyny, który wielu z nas mogło obserwować. Pamiętacie wielkie butle z tlenem, które stały przy szpitalnych łóżkach? Dziś to już przeszłość, ich miejsca zajęły właśnie koncentratory tlenu, czyli mini fabryki powietrza.

Zadaniem koncentratora tlenu jest dostarczenie choremu powietrza o wysokim stężeniu tlenu. Jest to możliwe dzięki oczyszczeniu powietrza z nadmiaru azotu, w rezultacie czego możliwe jest uzyskanie powietrza ze stężeniem tlenu na poziomie od 50 do 90%. Co w połączeniu z wysoką wydajność urządzeń pozwala na zapewnienie choremu stałej i bezpiecznej ilości tlenu we wdychanym powietrzu.

Inną kluczową zaletą koncentratorów tlenu jest ich bezpieczeństwo. Przestarzałe butle nie gwarantowały bezpieczeństwa. W wyniku rozszczelnienia mogły doprowadzić do pożaru. W przypadku nowoczesnych koncentratorów takie zagrożenie nie występuje. W razie awarii zaprzestają działania, czyli stężenie tlenu w powietrzu nie wzrasta. Nie możemy również zapomnieć o prostocie obsługi, którą zapewniają koncentratory. To ważny aspekt, który ma duże znaczenie dla pacjentów, zwykle osób starszych.

Nie możemy nie wspomnieć o wadach nowoczesnych urządzeń, którymi są niewątpliwie koncentratory tlenu. Cena to kluczowa wada bowiem nie wszystkich stać na te urządzenia, choć warto podkreślić, że jest to zakup na lata. Inna kwestia to uzależnienie od prądu. Jedynie najdroższe modele to urządzenia mobilne. W standardzie potrzebne jest nam stałe zasilenie.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:

fot. WangXiNa




fot. Freepik





Tematy pokrewne:  

tag koncentrator tlenutag komunikat firmy