Czym jest i jak działa klimatyzator SPLIT?

22-07-2020, 08:26

Klimatyzator SPLIT jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań, na jakie decydują się osoby, które chcą mieć jednoczesną możliwość schładzania jak i dogrzewania pomieszczeń za pomocą jednego urządzenia. Standardowo, taki klimatyzator może posiadać moc z zakresu od 2,2 kW aż do 25 kW. Kluczowe jest więc, aby odpowiednio dobrać rodzaj urządzenia do posiadanej przestrzeni tak, aby pracowało z maksymalną wydajnością. Istotą działania klimatyzatorów tego typu jest to, że standardowo urządzenie musi znaleźć się w każdym pomieszczeniu, w którym będziemy chcieli dostosowywać temperaturę według potrzeb.

klimatyzator SPLIT

O ile trzeba wziąć pod uwagę, że do każdego pomieszczenia konieczna będzie instalacja osobnego klimatyzatora, o tyle równie ważne jest, że jego moc można dobrać w taki sposób, aby mógł on obsłużyć nawet bardzo rozległą powierzchnię do 200 m2. Klimatyzator SPLIT jest zasilany energią elektryczną i składa się z następujących elementów:

• Jednostki zewnętrznej, do której podłączane jest zasilanie elektryczne.

• Jednostki wewnętrznej, która przyjmuje formę na przykład klimatyzatora naściennego w minimalistycznej, estetycznej obudowie. Tutaj dodatkowo warto wspomnieć o specjalnym układzie sterowania, który umieszczony będzie na ścianie lub też który przyjmie formę pilota. Dzięki temu urządzenie można obsługiwać w sposób komfortowy.

• Instalacji chłodniczej, która stanowi wszystko to, co łączy część znajdującą się w środku budynku jak i na zewnątrz. Zazwyczaj dokłada się wszelkich starań do tego, aby cała instalacja nie była w ogóle widoczna.

• Instalacji skroplinowej, której główną funkcją jest efektywne odprowadzanie kondensatu z wewnątrz do zewnątrz.

Urządzenie MULTISPLIT- kiedy okaże się lepszym rozwiązaniem?

Alternatywę stanowi system, w którym klimatyzator SPLIT zostaje rozbudowany po to, aby efektywnie móc dostosowywać temperaturę na terenie całego obiektu - nawet jeśli jest on rozbudowany i ma bardzo dużą powierzchnię. Nadal cały system funkcjonuje jako system klimatyzacji bezpośredniego odparowania, ale już bardziej przypomina on pewien system poszczególnych modułów, które następnie łączą się w jednym miejscu. Polega to jednak na tym, że do jednej jednostki zewnętrznej podłącza się wiele urządzeń wewnętrznych. Automatycznie oznacza to bardziej rozbudowany system instalacji chłodniczej, która musi połączyć każdy klimatyzator wewnętrzny (znajdujący się w danym pomieszczeniu) z instalacją zewnętrzną. System w praktyce naprawdę może być rozbudowany i zakładać aż osiem jednostek wewnątrz budynku. Na taki rodzaj klimatyzacji bardzo często decydują się mniejsze oraz średnie firmy, które chcą mieć możliwość modyfikacji temperatury w pomieszczeniach biurowych.

Wiele nowoczesnych i zaawansowanych rozwiązań w kwestii klimatyzowania budynków może zaoferować KlimaTherm. Pełną ofertę związaną z klimatyzacją oraz wentylacją pomieszczeń oraz całych obiektów znajdziemy pod hasłem klimatyzator SPLIT. Oprócz standardowych modeli naściennych klimatyzatorów wewnętrznych, bardzo ciekawymi i nowoczesnymi rozwiązaniami są klimatyzatory kanałowe, przysufitowe, przypodłogowe oraz modułowe. Dzięki takiej dowolności, bardzo łatwo można dostosować system klimatyzacji zarówno do charakterystyki i specyfiki obiektu, jak i do potrzeb, jakie mają jego użytkownicy. Inwestycja w klimatyzację sprawia, że poprawia się komfort pracy na terenie każdego obiektu- stąd też tak ogromne zainteresowanie możliwością wdrożenia systemu w ramach budynku.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag SPLITtag nolstag klimatyzatory
To warto przeczytać
fot. ArLawKaRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Serwisy specjalne: