Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Czym charakteryzuje się montaż ciepły i jak go wykonać samodzielnie?

27-01-2022, 09:24

Na czym polega montaż ciepły i czy można go wykonać samodzielnie? Oczywiście, że tak! Ten rodzaj montażu pozwala nie tylko zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie, ale dodatkowo zapobiega powstawaniu grzyba i pleśni oraz stwarza przyjazny mikroklimat w domu. Doskonałą okazją do zastosowania tego montażu jest nie tylko budowa domu. Jeśli akurat wymieniasz okna (polecamy Okno Classic Kraków), możesz przy okazji zrobić ciepły montaż! Dowiedz się, jak go wykonać, jakie materiały będą Ci potrzebne oraz w jaki sposób go wykonać - przeczytaj poniższe porady i zastosuj je podczas prac!

Czym charakteryzuje się montaż ciepły i jak go wykonać samodzielnie?

Montaż ciepły - co jest potrzebne do jego wykonania?

Ten rodzaj montażu nie jest skomplikowany w wykonaniu. Możesz zrobić go samodzielnie. W tym celu, powinieneś zaopatrzyć się w:

  • piankę poliuretanową ( jeśli zamierzasz wykonać izolację zimą, kup specjalną piankę, którą można kłaść także przy ujemnych temperaturach )
  • klej montażowy ( kup go wówczas, gdy taśmy uszczelniające nie są samoprzylepne )
  • taśmy paroszczelne
  • taśmy paroprzepuszczalne

Gdy budujesz dom, wiedz też, że ogromne znaczenie ma prawidłowe osadzenie okien. Dzięki temu potencjał cieplny będzie wykorzystany w pełni. Jeśli zaś wymieniasz stolarkę okienną w mieszkaniu w bloku, warto rozważyć montaż okien drewnianych. Wspomagają one odprowadzanie pary wodnej z pomieszczeń. Mają też mniejsza tendencję do skraplania niż popularne o tańsze okna z PCV. Drewno to materiał, który ,, oddycha " i dodatkowo tworzy przyjazny mikroklimat. Właściciele okien drewnianych nie mogą zapominać o regularnej konserwacji - w ten sposób przedłużą żywotność okien oraz zapewnią dobrą izolację termiczną.

Jak wykonać montaż ciepły - to dziecinnie proste!

Ten rodzaj montażu nie powinien sprawić trudności nawet początkującym majsterkowiczom. Jeśli masz taśmy samoprzylepne: paroszczelną i paroprzepuszczalną oraz pianę poliuretanową, montaż zrobisz zupełnie samodzielnie! Izolacja warstwy środkowej polega na wypełnieniu pianą poliuretanową przestrzeni pomiędzy ramą okienną a ścianą. Po wyschnięciu pianki poliuretanowej należy przy pomocy ostrego narzędzia ściąć jej nadmiar. Jeśli wykonujesz montaż zimą, zastosuj pianę do ujemnych temperatur. Do warstwy wewnętrznej konieczne będzie użycie taśmy paroszczelnej, dzięki temu wilgoć nie przedostanie się do piany poliuretanowej. Piana zachowuje swoje właściwości izolacyjne tylko wtedy, gdy jest sucha. Warstwę zewnętrzną należy zabezpieczyć taśmą paroprzepuszczalną. Nadmiar wilgoci będzie wtedy mógł swobodnie wydostawać się na zewnątrz. Ponadto taka taśma chroni przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi: opadami, takimi jak deszcz i śnieg oraz chroni przed promieniowaniem UV. Dobrze zabezpieczona warstwa zewnętrzna chroni izolację przed powstawaniem grzyba i pleśni. Czy warto zdecydować się na ciepły montaż? Oczywiście, że tak! Jest on łatwy w wykonaniu i daje mnóstwo korzyści!


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca

              *              

Ostatnie artykuły:

fot. Huaweifot. DALL-Efot. vecstockfot. Freepikfot. Mike Bird

Tematy pokrewne:  

tag oknatag nolstag montaż ciepłytag Krakówtag Amin12tag ageo