Serum z witaminą C to niezbędnik kosmetyczny każdej z nas, ponieważ efekty jego stosowania docenią zarówno młode dziewczyny walczące z przebarwieniami potrądzikowymi, jak i dojrzałe kobiety, które chciałyby zminimalizować widoczność zmarszczek mimicznych na twarzy. W jaki jednak sposób serum z witaminą C działa na naszą skórę, jak należy je stosować i którą jego formę warto wybrać do posiadanego rodzaju skóry?
Efekty widoczne niemal natychmiast
Serum z witaminą C wpływa niezwykle korzystnie na naszą skórę, dlatego też warto je uwzględnić w swoim codziennym rytuale pielęgnacyjnym. Efekty stosowania serum z witaminą C widoczne są niemal natychmiast po użyciu, ponieważ skóra odzyskuje swój naturalny koloryt, a różnego rodzaju przebarwienia zostają rozjaśnione.
Jak serum z witaminą C działa na naszą skórę?
Witamina C znajdująca się w serum to jeden z najsilniejszych antyoksydantów, który walcząc z wolnymi rodnikami, opóźnia proces starzenia się skóry poprzez zmniejszeni widoczności zmarszczek mimicznych. Nie ma się zatem w zasadzie czemu dziwić, że wspomniana witamina dodawana jest obecnie z powodzeniem do maseczek, kremów oraz toników. Warto jednak wiedzieć o tym, iż w serum występuje ona w dosyć wysokim stężeniu, dzięki czemu stosowanie tego produktu niesie za sobą znacznie lepsze efekty niż sięganie po kremy z witaminą C. Jakich jednak efektów można się spodziewać, sięgając po serum z witaminą C? Po pierwsze rozświetlenia skóry, ponieważ witamina C wykazuje silne właściwości rozjaśniające, które widoczne są w szczególności na skórze zmęczonej i poszarzałej. Po drugie zmniejszenia przebarwień, które pojawiają się na skórze nie tylko wskutek niekorzystnego działania promieni słonecznych, ale również po długotrwałym leczeniu zmian trądzikowych. Po trzecie zmniejszenia widoczności zmarszczek, ponieważ znajdująca się w serum witamina C wspomaga syntezę kolagenu, który odpowiada za elastyczność i jędrność skóry, a oprócz tego wspomaga walkę z wodnymi rodnikami, które odpowiedzialne są za szybszy proces starzenia się skóry.
Serum z witaminą C: które wybrać?
Witamina C obecna w serum może występować w trzech różnych formach, a wybór tej najlepszej uzależniony jest przede wszystkim od posiadanego rodzaju skóry, a także od efektów, które chciałybyśmy osiągnąć. Z tego też względu możemy wyróżnić serum z kwasem L-askorbinowym, serum w formie olejku oraz serum z etylowanym kwasem askorbinowym. Czym jednak różnią się między sobą te trzy produkty?
Serum z kwasem L-askorbinowym
Najpopularniejszą formą witaminy C stosowaną w kosmetykach jest kwas L-askorbinowy, który w składzie INCI oznaczony jest jako Ascorbic Acid. Serum zawierające dosyć duże stężenie wspomnianego kwasu (powyżej 20%) wykazuje silne właściwości złuszczające, dlatego też posiadaczki cery wrażliwej nie powinny sięgać po ten produkt, ponieważ jego stosowanie może doprowadzić do podrażnienia skóry. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku kobiet, które mają skórę normalną, mieszaną oraz dojrzałą, ponieważ serum powinno pomóc uporać się z wieloma problemami skórnymi. Niestety witamina C w formie kwasu L-askorbinowego dosyć szybko ulega rozpadowi pod wpływem działania światła oraz wysokiej temperatury, dlatego też niezwykle ważne jest to, aby serum przechowywać w lodówce, najlepiej w ciemnej, szklanej butelce. Takie serum można bez problemu zakupić w każdym sklepie kosmetycznym, jednak sięgając po taki produkt, nie mamy pewności czy będzie ono oddziaływało korzystnie na naszą skórę, ponieważ nie wiadomo, jak długo stało ono na sklepowej półce. Z tego też względu takie serum warto przygotować w domowym zaciszu, wykorzystując do jego produkcji półprodukty kosmetyczne, które bez problemu można zakupić w każdym sklepie internetowym oraz w aptece.
Serum z witaminą C w formie olejku
Witamina C pod postacią Tetrahexyldecyl Ascorbate ulega rozpuszczeniu w oleju, dlatego też serum z jej zawartością zawsze będzie miało oleistą konsystencję. Takie serum nie wykazuje wprawdzie tak silnych właściwości, jak to zawierające kwas L-askorbinowy, jednak regularne jego stosowanie daje porównywalne efekty. Oleista forma serum jest bardziej stabilna niż kwas askorbinowy, dzięki czemu okres przydatności do użycia kosmetyku jest znacznie dłuższy. Z kolei z uwagi na fakt, iż serum z witaminą C w formie olejku ma nieco słabsze działanie niż serum z kwasem L-askrobinowym, to bez obaw po taki kosmetyk mogą sięgać posiadaczki skóry suchej oraz wrażliwej.
Serum z etylowanym kwasem askorbinowym
Dzięki licznie przeprowadzonym badaniom oraz testom naukowcom udało się stosunkowo nie tak dawno temu wynaleźć stabilną formę witaminy C, którą w składzie kosmetyków można znaleźć pod nazwą Ethyl Ascorbic Acid. Serum z etylowanym kwasem askorbinowym charakteryzuje się wodnistą konsystencją, jednak najważniejsze jest to, że przez wiele miesięcy zachowuje ono wszystkie swoje niezwykłe właściwości. Oprócz tego w bardzo łatwy sposób przenika przez skórę, nie wywołuje żadnych podrażnień, dlatego też może być stosowane przez kobiety mające nie tylko skórę tłustą i mieszaną, ale również suchą i wrażliwą.
Jak należy stosować serum z witaminą C?
Serum z witaminą C warto wprowadzić do swojej codziennej pielęgnacji skóry i to niezależnie od obecnej pory roku. Wiele kobiet obawia się jednak, że taki produkt uwrażliwi skórę na działanie promieni słonecznych, powodując tym samym powstawanie przebarwień, jednak nic bardziej mylnego. Dlaczego? Z tego względu, ponieważ serum wspomaga działanie filtrów przeciwsłonecznych, zapewniając tym samym wysoki poziom ochrony przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Przed aplikacją serum należy jednak pamiętać o tym, aby dokładnie oczyścić skórę ze wszelkich zanieczyszczeń przy pomocy płynu micelarnego lub żelu. W następnym kroku skórę należy przetrzeć wodą kwiatową lub tonikiem, aplikując na nią odpowiednią ilość serum. Gdy produkt ulegnie całkowitemu wchłonięciu, na skórę można nałożyć stosowany na co dzień krem.
Więcej na Vitaltabs.pl
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|