Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Czy warto inwestować w kurs na wózki widłowe w 2019 roku?

17-01-2019, 07:11

Nowy rok to dla wielu osób dobry moment na zmiany, w tym także zmiany pracy. Zwykle całkowite przebranżowienie nie wchodzi w grę – nie oznacza to jednak, że należy absolutnie zrezygnować z ambitnych postanowień, są bowiem sposoby na ciekawe wyzwania zawodowe. Prognozuje się, że operator wózka widłowego będzie jedną z bardziej rozchwytywanych osób na rynku pracy. Dlaczego warto zastanowić się nad zawodowym prowadzeniem wózków widłowych? Zapytaliśmy u źródła – bezpośredniego dystrybutora wózków widłowych Toyota oraz BT firmę Dunpol.

mat partnera

Szansa na dobre zarobki operatora wózków widłowych

Duże problemy kadrowe polskich zakładów przemysłowych to fakt – brakuje fachowców oraz ludzi z wiedzą kierunkową i doświadczeniem. Mimo, że operatorów wózków jezdnych każdego roku przybywa, to wciąż trudno o osoby kompetentne. A za takie uważa się pracowników z pewnym dorobkiem zawodowym, osoby obdarzone doskonałymi predyspozycjami do obsługi maszyn, jakimi są wózki widłowe. Nie wystarczy certyfikat, wyrobiony w macierzystej firmie, tylko na potrzeby szkolenia stanowiskowego. Rynek pracy poszukuje osób z uprawnieniami na wózki widłowe udzielonego przez UDT, najlepiej bez ograniczeń.

Wysokie kwalifikacje, potwierdzone uprawnieniem na wózek jezdny oraz doświadczeniem przekłada się na wysokie zarobki. Zwłaszcza, jeśli praca wymaga od operatora własnej inicjatywy w odpowiednim planowaniu, sprawnym transferze towarów, konserwacji wózka widłowego i nieoczywistych manewrów. Nic dziwnego – firma, która przewozi delikatne i cenne towary nie może pozwolić sobie na lekkoducha za kółkiem. A zatem gotowa jest zapłacić więcej pracownikowi, który zapewni spokój i możliwie najmniejszą ilość ryzykownych zdarzeń.

Szybkie kursy na operatora wózków widłowych

Kurs i egzamin na operatora wózka widłowego są szybkie i tanie. Wystarczy być pełnoletnim, mieć zgodę lekarza medycyny pracy oraz posiadać minimum podstawowe wykształcenie. Kursy na wózki widłowe kosztują średnio 300-500 zł, choć ceny mogą być dużo wyższe – wszystko zależy od planu kursu. Obejmuje on wiedzę teoretyczną, która przygotowuje to egzaminu wiedzowego UDT. Druga część to praktyka, jaką również będziemy musieli się wykazać przed komisją.

Przebranżowienie się na operatora wózka jezdnego to atrakcyjna opcja dla osób, które w 2019 r. chcą poszukać w swoim życiu nowych wyzwań. Praca ta nadaje się dla osób, które lubią precyzję i skupienie – ze względu na duże ryzyko wypadku w miejscu pracy, są one wymagane na tym stanowisku. Dobrze, żeby przyszły operator wózka widłowego znał podstawy budowy maszyn, potrafił zidentyfikować usterkę i w razie potrzeby szybko ją samodzielnie naprawił. Naprawa wózka widłowego i przerwa w pracy to coś, czego pracodawcy wyjątkowo nie lubią. Wbrew pozorom praca na oryginalnych wózkach widłowych (np. bocznych), może być zajęciem ciekawym i wdzięcznym.

 

Zobacz również:

Wózki widłowe Toyota i BT

www.dunpol.com.pl/czesci-do-wozkow-widlowych

Części, serwis i naprawa wózków widłowych

62-800 Kalisz, tel. 62 753 28 22


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:

fot. Freepik



fot. Freepik







fot. Freepik



fot. Freepik


Tematy pokrewne:  

tag wózki widłowetag Tebimtag komunikat firmytag Dunpol