Czy spam to problem? Zobacz infografikę

Agnieszka Grodoń 05-09-2015, 18:16

99% użytkowników otrzymuje niechciane wiadomości każdego dnia. Ponad połowa ankietowanych poświęca 22 godziny rocznie, aby ręcznie oczyścić swoje skrzynki pocztowe ze spamu.

W badaniu przeprowadzonym przez Fundację Force zostały poruszone najważniejsze kwestie związane z pocztą elektroniczną. Przede wszystkim pytano o skalę problemu, jakim jest spam, ale również o świadomość metod walki ze spamem użytkowników poczty elektronicznej.

To, że 99% użytkowników otrzymuje każdego dnia niechciane wiadomości, nie stanowi większego zaskoczenia. Niepokojący jest jednak fakt, że aż połowa badanych nie wie, że spam jest wykroczeniem w rozumieniu prawa. Tylko 23% respondentów zgłasza takie wiadomości do administratora swojej poczty bądź innego podmiotu. Na szczęście aż 71% ankietowanych stosuje filtry antyspamowe.

Poniższa infografika przedstawia najistotniejsze aspekty badania:

Badanie zjawiska spamu - infografika

Badanie zostało zrealizowane za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz z wykorzystaniem ankiet elektronicznych. Wzięły w nim udział 603 osoby. Patronat nad badaniem sprawowała m.in. spółka SARE, która zapewniła Fundacji wsparcie technologiczne.

Szczegółowy raport można pobrać ze strony Fundacji Force (po podaniu swego adresu e-mail).


Źródło: SARE
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag spamtag raportytag infografikatag e-mailtag badania
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy