Triathlon to jedna z najbardziej wymagających dyscyplin sportowych. Pływanie, jazda na rowerze oraz bieganie pochłaniają sporo sił, a przeciętnemu człowiekowi dystans, jaki musi pokonać zawodnik, właściwie w ogóle wydaje się niemożliwy do pokonania. Profesjonaliści i amatorzy, by przygotować się chociażby na zawody Ironman, decydują się na indywidualne treningi.
Mimo wszystko, nie zawsze potrafią samemu zorganizować sobie czas tak, by spożytkować go we właściwy sposób, a po wszystkim zdążyć jeszcze odpocząć. W takich wypadkach często wybierają się na obozy triathlonowe.
Obozy triathlonowe zostały pomyślane tak, by wzmacniać kondycję biorących w nich udział zawodników. Podczas ich trwania uczestnicy trenują się w pływaniu, bieganiu oraz jeździe na rowerze, zachowując odpowiednie proporcje w dawkowaniu ćwiczeń. Wiele osób decyduje się na wariant, w którym zapewniona jest także opieka trenerska i odpowiednia dieta, zalecana przez specjalistów. Naturalnie, można również wybrać indywidualne wyjazdy triathlonowe do ośrodków treningowych, doskonale przygotowanych na przyjęcie sportowców.
Najlepszym czasem na obozy triathlonowe jest według ekspertów okres, zaczynający się trzy tygodnie, a kończący siedem tygodni przed samym sezonem.
Z udziału w obozach triathlonowych, które wpływają na warunki fizyczne osób trenujących, płyną spore korzyści. Z jednej strony wzmocnione zostaje ciało zawodnika. Uczestnik obozu wzmacnia bowiem organizm i zyskuje większą wytrzymałość, co pozwala na okresowe zwiększanie częstotliwości oraz intensywności ćwiczeń. Co więcej, stopniowo nabiera też szybkości, dzięki czemu może uzyskiwać lepsze wyniki.
Jeśli triathlonista wybierze obóz, w trakcie którego będzie przebywać pod nadzorem prywatnego instruktora, bez wątpienia osiągnie równowagę między czasem treningu a odpoczynku, potrzebnego każdorazowo do regeneracji. Tym sposobem uniknie wielu groźnych kontuzji, jakie mogłoby spowodować przeforsowanie mięśni oraz nie narazi się na ryzyko psychicznego wypalenia.
Obozy triathlonowe, organizowane poza miejscem zamieszkania, pozwalają oderwać się od codzienności i problemów, co także działa korzystnie na komfort psychiczny. To również okazja do spotkania innych ludzi, bez reszty pochłoniętych tym sportem. Takie zjazdy w pewnym sensie zapewnią relaks przed startem w zawodach, a obecność konkurencji tylko wzmocni motywację do dalszej pracy. Należy bowiem pamiętać, że ćwiczenia i sam start w konkursach powinny przede wszystkim sprawiać radość oraz dawać satysfakcję, a nie jedynie powodować narastający stres. Tymczasem właściwie poprowadzony trening pomoże zawodnikowi pokonać swoje obawy i uwierzyć w siebie.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|