Kupno używanego samochodu może być mądrą inwestycją, gdy potrzebujesz pojazdu w relatywnie niższym budżecie. Używane samochody mogą stanowić doskonałą alternatywę, o ile wiesz, jak je kupić. Przyjrzyjmy się na co zwrócić uwagę.
Jeśli bierzesz kredyt, aby zapłacić za swój samochód, rata za samochód nie powinna wynosić więcej niż 20% twojej pensji. Jeśli trzymasz się napiętego budżetu, możesz chcieć wydać jeszcze mniej. Używane samochody będą potrzebować trochę dodatkowej uwagi od czasu do czasu: nowe opony, konserwacja i tym podobne. Do tego dochodzą inne koszty posiadania, o których kupujący czasami zapominają, takie jak paliwo i ubezpieczenie.
Jeśli samochód, który planujesz kupić, jest po gwarancji, dobrym pomysłem może być odłożenie na bok funduszu "na wszelki wypadek", aby pokryć wszelkie nieoczekiwane naprawy.
Nie jest tajemnicą, że Honda Accord i Toyota Camry to dobre samochody używane. Ale mogą one kosztować kilka tysięcy więcej niż porównywalny Ford Fusion lub Kia Optima, mimo że są to również dobre samochody. Więc jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, rozważ więcej niż jedną markę. Proponujemy sporządzić listę trzech samochodów, które spełniają Twoje potrzeby i mieszczą się w Twoim budżecie.
Jeśli nie kupujesz samochodu od bliskiego przyjaciela lub członka rodziny, który może ręczyć za jego historię, zaplanuj, aby uzyskać raport historii pojazdu. Ten wczesny krok jest niezbędny. Jeśli samochód, na który patrzysz, ma zły raport historii pojazdu, im szybciej się dowiesz, tym lepiej.
Po znalezieniu dobrego samochodu, nie uciekaj od kontaktu ze sprzedającym. Zadzwoń najpierw do sprzedawcy. Ten krok jest doskonałym sposobem na nawiązanie relacji ze sprzedającym i zweryfikowanie informacji o samochodzie. Możesz zapytać prywatnych sprzedawców, dlaczego rozstają się z samochodem lub czy ma on jakieś problemy mechaniczne. A jeśli kupujesz od dealera, telefon lub sms to najlepszy sposób, aby upewnić się, że samochód jest nadal dostępny.
Jazda próbna używanym samochodem jest najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, czy jest to właściwa marka i model samochodu dla Ciebie. Jest to również dobry sposób, aby ocenić ten konkretny samochód. Oto kilka rzeczy do sprawdzenia:
Czy łatwo jest wsiąść do samochodu i wysiąść z niego bez schylania się lub uderzania głową?
Czy jest wystarczająco dużo miejsca na głowę, biodra i nogi? Pamiętaj, aby sprawdzić również przestrzeń na tylnym siedzeniu.
Czy pozycja za kierownicą jest wygodna? Czy siedzisz za nisko, za wysoko czy w sam raz? Czy możesz pochylić lub odchylić kierownicę dla lepszego dopasowania?
Czy fotele są wygodne? Czy można je łatwo regulować? Czy kierowca ma regulację podparcia lędźwiowego? A co z pasażerem na przednim siedzeniu?
Czy świeci się kontrolka check engine? Jeśli tak, należy sprawdzić ten problem przed zakupem.
Jaka jest widoczność? Sprawdź lusterko wsteczne i lusterka boczne. Poszukaj potencjalnych martwych punktów.
Czy czujesz zapach gazu, palącego się oleju lub czegoś innego?
Sprawdź opony. Ile mają lat? Czy pozostało wystarczająco dużo bieżnika?
Jak działają hamulce? Czy spełniają swoje zadanie zatrzymując samochód? Czy nie skrzypią?
Otwórz maskę. Nie trzeba mieć dużej wiedzy o samochodach, aby zauważyć, że coś wygląda nie tak. Jeśli coś przecieka, paruje lub jest pokryte olejem, czas zadać pytania.
Czy klimatyzacja nie dmucha zimnym powietrzem? Czy reflektory, światła hamowania i kierunkowskazy działają? Przetestuj je, aby się upewnić.
Po jeździe próbnej zapytaj właściciela lub sprzedawcę, czy możesz zobaczyć dokumentację serwisową. Pokażą Ci one, czy samochód miał konserwację wykonaną na czas.
Więcej informacji na temat zakupu aut używanych znajdziesz na stronie Autoland - kasacja, złomowanie pojazdów, autokasacja Radom
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|