Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Zbliżające się zakończenie studiów jest dla każdego studenta niezwykle ważnym wydarzeniem – zwieńczeniem wielu lat ciężkiej pracy, a nierzadko też mnóstwa niezapomnianych, cennych doświadczeń. Zanim jednak świeżo upieczony absolwent po raz ostatni opuści mury uczelni, musi dopełnić licznych formalności, w tym przede wszystkim złożyć oprawioną pracę dyplomową. Choć wydaje się to drobnostką, studenci niekiedy zaczynają się wtedy zastanawiać: czy kolor oprawy pracy ma znaczenie?

Czy kolor oprawy pracy dyplomowej ma znaczenie

Dopuszczalna kolorystyka opraw

Chcąc oprawić pracę dyplomową, w zdecydowanej większości przypadków studenci korzystają z usług wyspecjalizowanych firm z szeroko rozumianej branży poligraficznej czy introligatorskiej – do których należy choćby INTROZAG w Lublinie. Gwarantuje to profesjonalne wykonanie oprawy pracy, a także naniesienie na okładkę jej nazwy (licencjacka, inżynierska lub magisterska), a czasami też symbolu uczelni. Do wyboru studenta pozostaje przede wszystkim kolor okładki – aby mieć pewność, że nie zostanie ona odrzucona przez dziekanat, warto zapoznać się z wymogami przygotowanymi przez daną szkołę wyższą.

Wiele uniwersytetów i politechnik określa bowiem w swoich regulaminach, jakie są dopuszczalne kolory opraw prac dyplomowych, a także napisów na nich umieszczonych (te również mogą czasem podlegać personalizacji przez pracowników firmy poligraficznej). Kierowanie się tymi wytycznymi pozwoli zapobiec nieprzyjemnej niespodziance podczas próby złożenia pracy.

Jaki kolor oprawy pracy dyplomowej będzie najlepszy?

Jeżeli jednak uczelnia oficjalnie nie precyzuje dopuszczalnych kolorów opraw prac dyplomowych, warto zdecydować się na stonowane, ciemniejsze odcienie – stosowne do powagi złożenia dokumentów w dziekanacie. Dobrym wyborem są więc okładki:

  • czarne,
  • brązowe,
  • granatowe,
  • bordowe,

Przy braku wytycznych ze strony uczelni można również spróbować postawienia na oprawę białą, szarą lub w odcieniu kości słoniowej. Niewykluczone jednak, że niektóre dziekanaty nie będą skłonne zaakceptować takiej okładki. Warto też postawić na umiar, jeśli chodzi o kolorystykę umieszczonych na niej napisów – przy ciemnych oprawach idealnie sprawdzają się złote albo srebrne, natomiast przy jaśniejszych lepszym wyborem jest standardowa czerń.

Profesjonalne wykonanie oprawy

Wybór odpowiedniego koloru oprawy ma więc znaczenie pod względem jej akceptacji lub odrzucenia przez dziekanat. Praca dyplomowa musi bowiem prezentować się w odpowiedni sposób jako oficjalny dokument będący zwieńczeniem kilkuletniej pracy studenta. Nie warto zatem stawiać na efektowność – lepiej zdecydować się na uniwersalizm i stonowane barwy nierzucające się w oczy. Trzeba również pamiętać o tym, by sama okładka była wykonana w profesjonalny sposób, co zapewni sprawdzona firma introligatorska.

 

Foto: Pexels, treść: materiał partnera


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *