#CodeWeek2018 rekordowy

31-10-2018, 20:41

5284 wydarzenia, rozpoczynające się co około cztery minuty – to najlepsze podsumowanie Europejskiego Tygodnia Kodowania 2018 w Polsce. Od 6 do 21 października kodowały duże i małe miejscowości. Przedszkolaki i studenci informatyki, a inicjatywy były zgłaszane do ostatnich godzin akcji.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W sumie w Polsce w trakcie tegorocznego Europejskiego Tygodnia Kodowania zarejestrowano 5284 wydarzenia. Oznacza to, że statystycznie częściej niż co 4 minuty startowała nowa inicjatywa. To wielki sukces i historyczny rekord.

Wydarzenia rejestrowały m.in. szkoły, biblioteki, firmy, a także rodzice. Dla niektórych była to pierwsza przygoda z kodowaniem. Dla innych - „przystanek ” w programistycznej edukacji. Wszystkich połączyły wspólna idea oraz pasja.

Najwięcej wydarzeń zgłoszono w województwie śląskim i na Mazowszu. W samej Warszawie odbyło się 290 wydarzeń. Programowaliśmy jednak nie tylko w stolicy! Na brawa zasługują m.in. Tychy, w których zorganizowano 55 wydarzeń, Sokołów Podlaski – 36 inicjatyw, czy Tarnobrzeg – 33 inicjatywy.

W zabawę zaangażowali się najmłodsi, ich opiekunowie, pracownicy różnych branż, a także seniorzy. Bez względu na doświadczenie, wiek, płeć czy zawód. Wszyscy programowaliśmy, bawiąc się przy tym doskonale. Podczas akcji dostaliśmy mnóstwo wiadomości i zdjęć z całego kraju.

Źródło: Ministerstwo CyfryzacjiSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.