Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Polimocznik jest jednym z najtrwalszych materiałów stosowanych do tworzenia powłok ochronnych i izolacyjnych. Wymaga odpowiednio przygotowania powierzchni, a także aplikacji przy użyciu dedykowanych urządzeń, które pracują pod ciśnieniem. Sprawdź, czym jest polimocznik, jakie ma zalety i gdzie najczęściej znajduje swoje zastosowanie.

Co warto wiedzieć o polimoczniku?

Czym jest polimocznik?

Polimocznik jest nowoczesnym materiałem o wielu właściwościach. Powstaje w wyniku reakcji chemicznej poliaminy oraz poliizocyjanianu. Materiał jest bardzo wytrzymały i elastyczny, dzięki czemu znajduje zastosowanie w wielu różnych branżach, również w budownictwie. Najczęściej wykorzystuje się go do zabezpieczenia fundamentów przed działaniem wody, jako środek antykorozyjny do zbiorników stalowych i żelbetowych, a także jako wierzchnia warstwa układów dachowych i zabezpieczenie powierzchni przed ścieraniem się.

Jak wygląda aplikacja polimocznika?

Przed aplikacją polimocznika należy odpowiednio oczyścić powierzchnię. Miejsce powinno być suche i wolne od zabrudzeń z kleju, farb czy rdzy. Powierzchnię trzeba również odpylić. Polimocznik można aplikować zarówno poziomo, jak i pionowo przy użyciu agregatów natryskowych. Sprzęt podgrzewa materiał do temperatury 65–80°C, a następnie pod ciśnieniem 80–200 barów przesyła go do pistoletu. Agregat sam dopasowuje odpowiednią konsystencję mieszanki, kontroluje temperaturę, a także umożliwia nieprzerwaną pracę nawet przez kilka godzin. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom można kontrolować poziom zużycia materiału, a także zoptymalizować czas nakładania powłoki. Wysokiej jakości, profesjonalny sprzęt znajdziesz na stronie https://matflex.eu/.

Zalety polimocznika

Dużą zaletą polimocznika jest odporność chemiczna na oleje, kwasy, paliwa i inne substancje. Nie jest podatny na działanie wilgoci czy temperatur, dlatego można go stosować również na zewnątrz. Szybki czas utwardzania się substancji powoduje, że powstała izolacja jest szczelna. Dzięki wysokiej elastyczności rozszerza się i kurczy wraz ze zmianami temperatury, tworząc powierzchnię wolną od pęknięć czy odkształceń. Można go zaaplikować na rożne podłoża, w tym na beton, metal, drewno, a dzięki swojej konsystencji jego aplikacja w miejscach o bardziej nietypowych kształtach nie stanowi problemu.

Powłoki z polimocznika wykorzystuje się również w trakcie prac budowlanych lub remontowych na dachach, fundamentach, parkingach, w basenach, a także przy  wykonywaniu wszelkich izolacji wodochronnych i przeciwwilgociowych. Zastosowanie znajduje w przemyśle transportowym i motoryzacyjnym, a nawet przy produkcji statków.

 

Foto: Unsplash, treść: materiał partnera


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *