Gdy chodzi o bezpieczeństwo pracowników i mienia, każdy przedsiębiorca powinien podchodzić do problemu z pełnym profesjonalizmem. Jedynie w ten sposób uchroni on ludzi i narzędzia przed zagrożeniem wynikającym z charakterystyki pracy. Sama znajomość zasad BHP nie wystarczy. Koniecznie należy zadbać o dostosowanie pomieszczeń do warunków, które będą w nich panować.
Posadzka antyelektrostatyczna pozwala m.in. na wyeliminowanie problemów z wyładowaniami elektrycznymi, które mogą powodować zagrożenie pożarowe. Jak to się dzieje i kiedy warto zdecydować się na zastosowanie ich w swoim obiekcie. Poznaj odpowiedzi na wszystkie pytania już teraz.
Innowacyjna posadzka antyelektrostatyczna zbiera ze swojej powierzchni ładunki i odprowadzają je do uziemienia. Dzięki temu eliminują one ryzyko wyładowań elektrycznych, które mogą zakłócać pracę urządzeń. Niemal wszystkie posadzki antyelektrostatyczne charakteryzują się imponującą wytrzymałością i wzmożoną odpornością chemiczną. Na liście posadzek antyelektrostatycznych znajdziemy m.in. takie propozycje jak:
Wszystkie ww. posadzki spełniają najwyższe normy i standardy dopuszczające je do użytku w skomplikowanych warunkach. Zadbaj zatem o bezpieczeństwo pracowników i maszyn, wykorzystując sprawdzone i przebadane przez ekspertów rozwiązania.
Posadzki antyelektrostatyczne muszą znajdować się w pomieszczeniach, w których istnieje ryzyko zagrożenia ze strony pożaru lub wybuchu przez wysokie stężenie gazów. Przykładem są między innymi linie produkcyjne, montażowe lub magazyny. Dodatkowo nie zakłócają one pracy zaawansowanych maszyn, narzędzi i urządzeń elektrycznych. Na liście obiektów wykorzystujących posadzki antyelektrostatyczne znajdują się m.in. takie miejsca jak:
Z wszystkich ww. propozycji (w poprzednim akapicie), każda charakteryzuje się zróżnicowanymi właściwościami, np. posadzka Peran ESD STB Compact sprawdzi się w miejscach o dużym natężeniu ruchu ciężkich pojazdów. Została ona dopuszczona do stosowania w obiektach, w których magazynowane są gazy, rozpuszczalniki, materiały wybuchowe i zagrożone wybuchem materiały pyliste. Wykonywana jest ona z żywicy epoksydowej i zacieranego piasku kwarcowego.
Innym przykładem jest Flowcoat ESD SF41 Structure produkowana z wyselekcjonowanego kruszywa i specjalnie barwionej żywicy epoksydowej. Sprawdza się ona w obiektach, w których posadzka obciążona jest lekkim lub średnim ruchem pieszym i pojazdów oraz lekkimi, lub średnimi obciążeniami chemicznymi. Jej główną cechą jest antypoślizgowość i bezspoinowa konstrukcja. Dzięki temu utrzymanie czystości w pomieszczeniu jest stosunkowo proste.
Wiesz już wszystko, czego potrzebujesz do wyboru odpowiedniej technologii? Informacje na temat poszczególnych właściwości znajdziesz na stronie Flowcrete pod każdą przygotowaną ofertą. Posadzka antyelektrostatyczna nie ma przed nami żadnych tajemnic. Przed Tobą również nie musi ich mieć. Skontaktuj się z zespołem naszych ekspertów i przekonaj się na własne oczy, co zespół wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów z Flowcrete może Ci zaoferować.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|