Niepozornym, a przy tym niezwykle przydatnym elementem są podkładki pod meble. To właśnie dzięki temu rozwiązaniu na podłodze nie pojawiają się zarysowania, przez co znacznie dłużej zachowuje ona swój pierwotny wygląd. Jakie rodzaje podkładek pod meble znajdziesz na rynku? Gdzie konkretnie są one stosowane? Czytaj dalej, aby poznać odpowiedzi na te pytania.
Wbrew pozorom ochrona drewnianej podłogi bądź paneli nie ogranicza się wyłącznie do jej mycia oraz pielęgnacji. To także wszelkie działania związane z profilaktyką uszkodzeń mechanicznych – te zaś pojawiają się w momencie, w którym przesuwamy meble. W niektórych sytuacjach, kiedy mebel sporo waży, samo ustawienie przedmiotu może negatywnie oddziaływać na panele.
Na rynku dostępne są rozmaite rozwiązania. Dzięki temu, że zabezpieczenia pod meble mają różne kształty, możesz zastosować je przy wielu meblach. W zależności od rodzaju sprawdzą się one przy ustawianiu komód, krzeseł, sof, kanap, łóżek, szafek albo regałów. Jeśli chcesz dowiedzieć się, która opcja najlepiej sprawdzi się w przypadku danego wyposażenia, koniecznie przeczytaj kolejne akapity.
W zależności od potrzeb możesz m.in. zdecydować się na:
Jest to najszersza grupa akcesoriów, które wykorzystasz do zabezpieczenia rozmaitych mebli. Zazwyczaj filc produkuje się z mieszanki naturalnej wełny oraz syntetycznych materiałów, które wpływają na trwałość produktu.
Na rynku znajdziesz podkładki filcowe dostępne w różnych kształtach, rozmiarach, czy kolorach. Tak szeroki wybór sprawia, że znalezienie odpowiednich podkładek do stołu, krzeseł, czy kanapy jest niezwykle proste. Najpopularniejsze kolory to: czerń, biel, szarość oraz odcienie kremowe.
Więcej informacji na temat podkładek filcowych na meble przeczytasz na stronie Szczel-Plast – producenta podkładek filcowych.
Inną opcją są podkładki gumowe. Te z kolei mają działanie amortyzujące i antypoślizgowe, dlatego też lepiej sprawdzą się w warsztatach, salach konferencyjnych oraz treningowych. Warto na nie postawić, jeśli chcesz uchronić podłogę przed uszkodzeniem, które powstaje na wskutek postawienia ciężkiego sprzętu oraz mebli.
To ciekawe rozwiązania, które wymaga jednak większego wkładu pracy. Ma to związek ze sposobem mocowania podkładek – aby to zrobić, należy przytwierdzić je do szafy lub fotela za pomocą wkrętów. Z tego powodu najczęściej tego typu podkładki stosuje się do masywnych mebli, które są bardzo rzadko przesuwane.
Podkładek wykonanych z silikonu bądź poliamidu głównie używa się jako odbojniki do drzwi. Podobnie jak podkładki gumowe te również amortyzują nacisk mebli oraz mają działanie antypoślizgowe. Będą dobrą opcją, jeśli szukasz zabezpieczenia do biurka albo łóżka w pokoju dziecięcym, dzięki tym podkładkom meble nie będą się przesuwać. Przydadzą się także do podklejenia mebli, na których umieszczony jest sprzęt audio.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|