Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Co podłożyć pod meble?

15-03-2022, 12:11

Niepozornym, a przy tym niezwykle przydatnym elementem są podkładki pod meble. To właśnie dzięki temu rozwiązaniu na podłodze nie pojawiają się zarysowania, przez co znacznie dłużej zachowuje ona swój pierwotny wygląd. Jakie rodzaje podkładek pod meble znajdziesz na rynku? Gdzie konkretnie są one stosowane? Czytaj dalej, aby poznać odpowiedzi na te pytania.

Co podłożyć pod meble?

Konieczność ochrony podłogi przed nóżkami mebli

Wbrew pozorom ochrona drewnianej podłogi bądź paneli nie ogranicza się wyłącznie do jej mycia oraz pielęgnacji. To także wszelkie działania związane z profilaktyką uszkodzeń mechanicznych – te zaś pojawiają się w momencie, w którym przesuwamy meble. W niektórych sytuacjach, kiedy mebel sporo waży, samo ustawienie przedmiotu może negatywnie oddziaływać na panele.

Gdzie stosujemy podkładki pod meble?

Na rynku dostępne są rozmaite rozwiązania. Dzięki temu, że zabezpieczenia pod meble mają różne kształty, możesz zastosować je przy wielu meblach. W zależności od rodzaju sprawdzą się one przy ustawianiu komód, krzeseł, sof, kanap, łóżek, szafek albo regałów. Jeśli chcesz dowiedzieć się, która opcja najlepiej sprawdzi się w przypadku danego wyposażenia, koniecznie przeczytaj kolejne akapity.

Rodzaje podkładek

W zależności od potrzeb możesz m.in. zdecydować się na:

  • podkładki filcowe,
  • podkładki gumowe,
  • podkładki plastikowe,
  • podkładki silikonowe.

Podkładki filcowe

Jest to najszersza grupa akcesoriów, które wykorzystasz do zabezpieczenia rozmaitych mebli. Zazwyczaj filc produkuje się z mieszanki naturalnej wełny oraz syntetycznych materiałów, które wpływają na trwałość produktu.

Na rynku znajdziesz podkładki filcowe dostępne w różnych kształtach, rozmiarach, czy kolorach. Tak szeroki wybór sprawia, że znalezienie odpowiednich podkładek do stołu, krzeseł, czy kanapy jest niezwykle proste. Najpopularniejsze kolory to:  czerń, biel, szarość oraz odcienie kremowe.

Więcej informacji na temat podkładek filcowych na meble przeczytasz na stronie Szczel-Plast – producenta podkładek filcowych.

Podkładki gumowe

Inną opcją są podkładki gumowe. Te z kolei mają działanie amortyzujące i antypoślizgowe, dlatego też lepiej sprawdzą się w warsztatach, salach konferencyjnych oraz treningowych. Warto na nie postawić, jeśli chcesz uchronić podłogę przed uszkodzeniem, które powstaje na wskutek postawienia ciężkiego sprzętu oraz mebli.

Podkładki plastikowe

To ciekawe rozwiązania, które wymaga jednak większego wkładu pracy. Ma to związek ze sposobem mocowania podkładek – aby to zrobić, należy przytwierdzić je do szafy lub fotela za pomocą wkrętów. Z tego powodu najczęściej tego typu podkładki stosuje się do masywnych mebli, które są bardzo rzadko przesuwane.

Podkładki silikonowe

Podkładek wykonanych z silikonu bądź poliamidu głównie używa się jako odbojniki do drzwi. Podobnie jak podkładki gumowe te również amortyzują nacisk mebli oraz mają działanie antypoślizgowe. Będą dobrą opcją, jeśli szukasz zabezpieczenia do biurka albo łóżka w pokoju dziecięcym, dzięki tym podkładkom meble nie będą się przesuwać. Przydadzą się także do podklejenia mebli, na których umieszczony jest sprzęt audio.

Ostatnie artykuły:

fot. WWFTematy pokrewne:  

tag podkładki pod mebletag nolstag Amin12tag ALH