Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Co nowego w GG?

07-02-2012, 08:29

Skrótem GG już od dawna określa się znany program do internetowych rozmów, teraz jednak zyskał on miano oficjalnej nazwy. Wraz z najbliższą wersją aplikacji ma upowszechnić się też nowe logo.

Przygotowywana od roku nowa wersja GG zostanie udostępniona w wersji testowej "beta" jeszcze w lutym. Ma ona połączyć środowiska wersji instalacyjnej (na komputer), przeglądarkowej i mobilnej.

Ewolucja logo GG
fot. GG Network - Ewolucja logo GG
- GG to znany, powszechnie używany skrót zamiennie z Gadu-Gadu - mówi o zmianie nazwy Tomasz Jażdżyński, szef GG Network. - Mówiąc lub pisząc np. GG 21, mamy na myśli numer, pod jakim możemy porozmawiać. Uznaliśmy, że wraz z wydaniem nowej platformy komunikacyjnej należy uznać ten skrót za jedyną, oficjalną nazwę komunikatora. Uprościć, podobnie jak uprościliśmy komunikator.

Czytaj też: Wyciekło blisko 10 tysięcy haseł GG?

Znak w 12-letniej już historii Gadu-Gadu zmieniał się wielokrotnie, w liternictwie i symbolu. Pojawiały się niespójne logotypy innych usług oferowanych przez producenta komunikatora.

Nowe logo GG ma wprowadzić uporządkowaną identyfikację, a jednocześnie wiernie nawiązywać do kultowego słoneczka. Zmiany objęły w nim korektę rozstawu oczu, lekką zmianę uśmiechu, kształtu promieni, ujednolicono kolory. Zauważalna jest na pierwszy rzut oka typografia, czyli czytelne duże litery "GG".

- Popularny zwrot "Gadu-Gadu" pewnie długo nie zniknie i wcale nie chcemy się z nim żegnać - dodaje Jarek Rybus, PR Manager GG. - Nadal Gadu-Gadu to synonim komunikatora, określenie potocznej pogadanki, rozmowy między znajomymi. Gadu-Gadu to też nazwa portalu. Z pewnością jednak w zakresie nowej zintegrowanej platformy chcemy posługiwać się krótkim, czytelnym GG. Po prostu.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *